1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alibaba, Japonia PMI, Australijski PMI, Handel Japoński

Alibaba, Japonia PMI, Australijski PMI, Handel Japoński

godzinę temu

Ludowy Bank Chin obniża rezerwy obowiązkowe banków, chcąc pobudzić wzrost

Chiny zamierzają od początku przyszłego miesiąca zmniejszyć ilość płynności, którą banki muszą trzymać w rezerwach.

Od 5 lutego wymogi dotyczące współczynnika rezerw dla banków zostaną obniżone o 50 punktów bazowych, co uwolni 1 bilion juanów (139,8 miliardów dolarów) kapitału długoterminowego, powiedział na konferencji prasowej gubernator Ludowego Banku Chin Pan Gongsheng.

Zmniejszenie rezerw obowiązkowych, które banki muszą utrzymywać, zwiększyłoby zdolność pożyczkodawców do udzielania pożyczek i pobudziło wydatki w szerszej gospodarce.

Dzieje się tak w czasie, gdy Pekin stara się pobudzić wzrost gospodarczy, jednocześnie zmniejszając zadłużenie swojego wcześniej rozdętego sektora nieruchomości, który reprezentuje około jednej trzeciej jego działalności gospodarczej.

Jest to pierwsza obniżka rezerw obowiązkowych banku centralnego w tym roku, po dwukrotnym obniżeniu stopy rezerw obowiązkowych w zeszłym roku. Ludowy Bank Chin stwierdził, że istnieje przestrzeń do dalszego łagodzenia polityki pieniężnej.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Evelyn Cheng i Clement Tan

8 godzin temu

Akcje Alibaba wzrosły po tym, jak Jack Ma ogłosił wykup akcji za 50 milionów dolarów

Akcje chińskiego giganta technologicznego Alibaba wzrosły o prawie 6% po tym, jak założyciel Jack Ma kupił w czwartym kwartale akcje spółki z Hongkongu o wartości 50 milionów dolarów.

Powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, Poinformował o tym „The New York Times”. Poza tym prezes Alibaba, Joe Tsai, kupił także akcje Alibaba o wartości 151 milionów dolarów będące przedmiotem obrotu w USA w czwartym kwartale za pośrednictwem swojej rodzinnej spółki inwestycyjnej Blue Pool Management.

Według zgłoszenia giełdy w Hongkongu z 2 stycznia, Alibaba dokonała odkupu 9,5 miliarda dolarów swoich akcji w Hongkongu w 2023 r., co spowoduje spadek jej akcji o około 3,3%.

9 godzin temu

Stopa inflacji w Nowej Zelandii osiągnęła najniższy poziom od czerwca 2021 r

Stopa inflacji w Nowej Zelandii W czwartym kwartale 2023 roku spadł do 4,7%, najniższego poziomu od kwartału kończącego się w czerwcu 2021 roku.

Odczyt wskazuje, że inflacja spowolniła przez cały 2023 r., a wskaźnik CPI spadał czwarty kwartał z rzędu.

Jednakże Nicola Gruden, starszy dyrektor ds. cen towarów i usług konsumenckich, zauważyła, że ​​choć był to najmniejszy roczny wzrost CPI od ponad dwóch lat, to nadal pozostawał on powyżej docelowego przedziału inflacyjnego Banku Rezerw Nowej Zelandii wynoszącego 1–3%.

READ  Akcje PYPL rosną dzięki lepszym wskazówkom niż strach, akcje PayPal zostały odkupione

Odczyt ten będzie ostatnim odczytem inflacji przed posiedzeniem Banku Rezerw Nowej Zelandii pod koniec lutego, na którym zostanie podjęta decyzja w sprawie polityki pieniężnej. W listopadzie ubiegłego roku bank utrzymał stopy procentowe na poziomie 5,5%.

– Lim Hui Ji

9 godzin temu

Aktywność biznesowa w Japonii rosła w najszybszym tempie od czterech miesięcy

Działalność sektora prywatnego w Japonii Według wstępnych danych Bank au Jibun styczeń rósł w najszybszym tempie od września.

Złożony wskaźnik PMI w Japonii wyniósł 51,1, w porównaniu z 50,0 w grudniu. Bank podał, że za wzrostem odpowiadają usługodawcy, a wskaźnik PMI dla sektora usług przyspieszył do 52,7 z 51,5.

Odczyt powyżej 50 oznacza ekspansję, a odczyt poniżej 50 oznacza kurczenie się.

Indeks PMI dla przemysłu zanotował w styczniu mniejszy spadek i wyniósł 47,4 z 46,8.

– Lim Hui Ji

10 godzin temu

Japoński eksport w grudniu przekroczył oczekiwania, odnotowując nadwyżkę handlową przy spadku importu

Eksport Japonii W grudniu wzrosła o 9,8% rok do roku, odwracając spadek o 0,2% w poprzednim miesiącu i pokonując ekonomistów ankietowanych przez Reutersa, którzy przewidywali wzrost na poziomie 9,1%.

Import do trzeciej co do wielkości gospodarki świata spadł w grudniu o 6,8% rok do roku, co stanowi mniejszy spadek w porównaniu ze spadkiem o 11,9% w listopadzie, ale bardziej dotkliwy niż prognoza sondażu Reuters wynosząca 5,3%.

W związku z tym bilans handlowy Japonii za grudzień osiągnął nadwyżkę w wysokości 62,1 miliarda dolarów w porównaniu z deficytem w wysokości 780,4 miliarda dolarów w listopadzie.

Na cały rok 2023Całkowity eksport Japonii wzrósł o 2,8% rok do roku, do 100,89 biliona jenów, podczas gdy import spadł w tym samym okresie o 7%, do 110,17 biliona jenów.

– Lim Hui Ji

10 godzin temu

Dane Juno Bank wykazały, że działalność australijskich fabryk wzrosła po raz pierwszy od 11 miesięcy

Działalność fabryki w Australii Według wstępnych danych Juneau Bank, wzrósł on po raz pierwszy od 11 miesięcy.

READ  Informator na Twitterze zeznaje przed komisją senacką

Wskaźnik PMI dla przemysłu w kraju za styczeń wyniósł 50,3, w porównaniu z grudniowym wynikiem 47,6.

Aktywność sektora usług spadała w wolniejszym tempie, a wskaźnik PMI dla usług osiągnął poziom 47,9 wobec 47,1 w grudniu.

Ogólnie rzecz biorąc, aktywność biznesowa w Australii również odnotowała wolniejszy spadek, a złożony wskaźnik PMI wyniósł 48,1 w porównaniu z 46,9 w grudniu.

Odczyt PMI powyżej 50 wskazuje na ekspansję, natomiast odczyt poniżej 50 oznacza spadek.

– Lim Hui Ji

11 godzin temu

CNBC Pro: Vontobel twierdzi, że akcje szwajcarskiego producenta części samochodowych mogą wzrosnąć o 75%

Według Vontobel cena akcji notowanego na szwajcarskiej giełdzie producenta części samochodowych może w przyszłym roku wzrosnąć o ponad 70%.

Firma produkuje lekkie komponenty samochodowe dla producentów samochodów, takich jak BMW, Ford, Renault, Mercedes, General Motors i Volvo.

Vontobel spodziewa się wzrostu marży zysku i wolnych przepływów pieniężnych w spółce.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Ganesh Rao

18 godzin temu

Zarobki powodują rozbieżności wśród członków indeksu Dow Jones

Dow Jones spadł we wtorkowej sesji o ponad 100 punktów, gdy inwestorzy analizowali raporty o wynikach kilku członków indeksu.

Spółka 3M spadła poniżej średniej największych spółek, notując spadek o ponad 11%, i jest na dobrej drodze do odnotowania trzeciej co do wielkości straty w historii i najgorszego dnia od kwietnia 2019 r. Wyprzedaż nastąpiła po emisji rozczarowującego całorocznego i pierwszego- wytyczne kwartalne.

Johnson & Johnson również obniżył indeks, spadając o 1,5% pomimo przekroczenia oczekiwań Wall Street w obu zakresach w czwartym kwartale.

Straty zostały jednak złagodzone dzięki zyskom wynikającym ze sprawozdań innych członków. Verizon poprowadził indeks wyżej, osiągając ponad 5% wzrost po lepszym od oczekiwań raporcie. W ślad za nią poszła Procter & Gamble, która odnotowała wzrost o ponad 4%, ponieważ inwestorzy skupili się na zyskach na akcję, które były lepsze od oczekiwanych przez analityków.

Zobacz listę…

Indeks Dow Jones na jeden dzień

11 godzin temu

CNBC Pro: Goldman Sachs wyznacza 4 akcje akumulatorów do kupienia teraz – oferując wzrost o 120%

W ciągu ostatnich kilku tygodni producenci samochodów elektrycznych, tacy jak Tesla i BYD, trafiali na pierwsze strony gazet, ale teraz Goldman Sachs obserwuje pewien zakątek rynku.

READ  W przyszłym tygodniu Wall Street będzie nerwowa. Inwestorzy akcji w USA będą obserwować spieniony rynek obligacji skarbowych w miarę zbliżania się Fed

Jest to sektor akumulatorów – obejmujący akumulatory litowe i niklowo-elektrolitowe, które stanowią kluczowy element produkcji pojazdów elektrycznych.

Bank inwestycyjny zauważył, że sektor – i akcje – wydają się atrakcyjne w obliczu zwiększonego uzależnienia od pojazdów elektrycznych i spadających cen akumulatorów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Amala Balakrishner

16 godzin temu

United Airlines i 3M były we wtorek jednymi z największych zmian

Oto niektóre z najbardziej ruchliwych spółek podczas wtorkowej sesji:

Pełną listę akcji znajdujących się w obrocie znajdziesz tutaj.

-Samanta Sobin

17 godzin temu

Ceny ropy ustabilizowały się w wyniku mieszanej podaży i sygnałów geopolitycznych

Ceny ropy naftowej we wtorek były w dużej mierze stabilne, ponieważ inwestorzy próbowali zrozumieć mieszane sygnały na Bliskim Wschodzie i zagrożenia dla dostaw ropy naftowej.

Marcowy kontrakt West Texas Intermediate wzrósł o 21 centów, czyli 0,28%, osiągając we wtorek cenę 74,97 dolarów za baryłkę, podczas gdy kontrakt na ropę Brent wzrósł o 5 centów, czyli 0,06%, osiągając cenę 80,11 dolarów. Amerykańska ropa spadła na początku sesji o ponad 2%.

Według NBC News Izrael zaproponował dwumiesięczne wstrzymanie walk w Gazie w zamian za uwolnienie pozostałych zakładników. Według Associated Press Hamas odrzucił jednak tę ofertę.

Ceny ropy naftowej wzrosły w poniedziałek o około 2 procent w związku z potencjalnymi zagrożeniami dla dostaw ropy. Według doniesień ukraińskie drony zbombardowały w weekend główną rosyjską stację benzynową na Morzu Bałtyckim, a w poniedziałek Stany Zjednoczone i Wielka Brytania przeprowadziły także wznowione ataki powietrzne na Houthi w Jemenie.

Zimna pogoda wpływa również na produkcję ropy w Stanach Zjednoczonych – od piątku produkcja w Dakocie Północnej spadła o około 400 000 baryłek dziennie. Przerwy w Stanach Zjednoczonych zostały złagodzone dzięki wznowieniu przez Libię produkcji na polu naftowym Sharara o wydajności 300 000 baryłek dziennie.

-Spencer Kimball