1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje na żywo: Wojna Rosji na Ukrainie

Aktualizacje na żywo: Wojna Rosji na Ukrainie

Władimir Putin podaje rękę Narendrze Modiemu podczas spotkania w Brasilii, Brazylia, 13 listopada 2019 r. (Pavel Golovkin/Reuters)

Indyjskie Siły Powietrzne poinformowały, że Rosja nie jest w stanie zrealizować dostaw broni do Indii z powodu wojny na Ukrainie, co może nadwyrężyć stosunki New Delhi z największym dostawcą broni, ponieważ Moskwa próbuje zwiększyć produkcję broni.

Przedstawiciel Islamskiego Frontu Akcji powiedział indyjskiej komisji parlamentarnej, że z powodu wojny na Ukrainie „żaden Kabir nie zostanie przekazany” z Moskwy.

Przyjęcie, Opublikowane w raporcie We wtorek przez Izbę Reprezentantów Indii jest to pierwsze oficjalne potwierdzenie władz Indii wśród plotek i doniesień w lokalnych mediach sugerujących braki w rosyjskich zdolnościach.

Według raportu delegat powiedział: „Dali nam list, którego nie byli w stanie dostarczyć”.

CNN skontaktowało się z rosyjską ambasadą w New Delhi, ale nie otrzymało odpowiedzi w momencie publikacji.

W raporcie nie podano szczegółów dostawy.

Największą bieżącą dostawą są jednostki systemu obrony powietrznej S-400 Triumf, które Indie kupiły w 2018 roku za 5,4 miliarda dolarów. Reuters poinformował, że trzy z tych systemów zostały dostarczone, a dwa kolejne czekają.

Według Reutersa IAF polega również na Rosji w zakresie części zamiennych do myśliwców Su-30MKI i MiG-29, które są podstawą tej gałęzi usług.

Według Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) Rosja jest drugim co do wielkości eksporterem broni na świecie.

Wcześniej w tym miesiącu prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił zakrojone na szeroką skalę wysiłki mające na celu zbudowanie zdolności do produkcji większej ilości broni na wojnę w ruchu, który, jak powiedział, był „pilnie potrzebny”.

Napięte relacje New Delhi ma silne powiązania z Moskwą, które sięgają czasów zimnej wojny, i pozostaje w dużym stopniu uzależnione od Kremla w zakresie sprzętu wojskowego – istotne ogniwo, biorąc pod uwagę trwające napięcia wzdłuż coraz bardziej asertywnej wspólnej granicy Indii z Chinami w Himalajach.

Według Harsha V. Panta, wiceprezesa ds. studiów i polityki zagranicznej w think tanku Thank the Observer Research Foundation z Nowego Delhi, przyjęcie do IAF jest „bardzo niebezpieczne”.

„Myślę, że to uwydatnia problemy, które (Indie) nękają te stosunki od jakiegoś czasu” – dodał. „Kryzys ukraiński przyspieszył trend, który Indie od bardzo dawna starają się zdywersyfikować i są zaniepokojone nadmiernym uzależnieniem od Rosji”.

Czytaj więcej Tutaj.

READ  Blinken, Wang zajmują się trudnymi przypadkami jako możliwe spotkanie z krosnami Xi