27 kwietnia, 2024

Aktualizacja stanu zdrowia Deebo Samuela: status gwiazdy 49ers jest niejasny

NFL

San Francisco 49ers zdołali uniknąć sobotniego meczu play-off rundy dywizji przeciwko Packers, wygrywając, mimo że Deebo Samuel opuścił większość meczu z powodu kontuzji lewego barku odniesionej w pierwszej kwarcie.

Zespół 49ers będzie jednak potrzebował Samuela, jeśli chce wygrać Super Bowl w 2024 r., a jego status jest obecnie niepewny podczas przyszłotygodniowego meczu o mistrzostwo NFC w Santa Clara przeciwko zwycięzcy niedzielnego meczu Lions-Buccaneers.

Odbiornik ma przejść więcej testów w niedzielę, ponieważ zespół ma nadzieję, że nie dozna tego samego, przypominającego włos złamania barku, którego doznał w połowie października, przez co opuścił dwa kolejne mecze, czyli porażki z Vikings i Bengals.

Trener 49ers Kyle Shanahan powiedział w sobotni wieczór, że nie wie jeszcze, jak poważna jest kontuzja Samuela, ale jedno źródło… Powiedział ESPN Wierzą, że Samuel ma szansę zagrać w najbliższą niedzielę.

Odbiornik 49ers Deebo Samuel przechodzi badanie po kontuzji w meczu z Packers 20 stycznia 2024 r. AP
Odbiornik 49ers Deebo Samuel (19 lat) schodzi z boiska z trenerem 20 stycznia 2024 r. AP

Samuel (28 l.) złapał 60 podań na odległość 892 jardów i siedem przyłożeń w 15 meczach w sezonie zasadniczym, dodając do tego 225 jardów w pośpiechu i pięć punktów w pośpiechu.

Kiedy Samuel doznał kontuzji w 6. tygodniu meczu przeciwko Browns, Niners zdobyli tego dnia zaledwie 17 punktów w przegranej z Browns i zdobyli dokładnie 17 punktów w każdej z kolejnych porażek w Minnesocie i u siebie z Cincinnati.

„Deebo to świetny piłkarz” – powiedział po sobotnim meczu środkowy obrońca 49ers, George Kittle, według ESPN. „Jest niesamowity, zwłaszcza te rzeczy, o które go prosimy. Kiedy Deebo jest na zewnątrz i dopasowuje go do Christiana (McCaffrey), zamienia ich i tym podobne rzeczy, to sprawia, że ​​nasza ofensywa różni się od innych w tej grze. NFL. Czy „martwię się, że nie zagra w przyszłym tygodniu? Tak. Bez Depo jesteśmy inną drużyną”.

READ  Kluby MLB z największą liczbą 100 najlepszych perspektyw przed sezonem
Odbiornik 49ers, Deebo Samuel (19), biegnie z piłką przeciwko Packersom, 20 stycznia 2024 r. AP

Brock Purdy był głównie tłumiony przez Packers, a Samuel odsunięty na bok, dopóki nie udało mu się wykonać 12 partii na 69 jardów, które zakończyły się zdecydowanym uderzeniem Christiana McCaffreya po przyziemieniu z 6 jardów na 1:07 przed końcem czwartej kwarty.