7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje WeWork spadają do rekordowo niskiego poziomu w związku ze zbliżającymi się raportami o upadłości

Akcje WeWork spadają do rekordowo niskiego poziomu w związku ze zbliżającymi się raportami o upadłości

Znak wskazuje lokalizację WeWork w Bostonie, Massachusetts, USA, 14 sierpnia 2023 r. REUTERS/Brian Snyder Uzyskanie praw licencyjnych

1 listopada (Reuters) – Akcje WeWork (WE.N) spadły w środę o prawie 50% do rekordowo niskiego poziomu po doniesieniach mediów, że dostawca elastycznej przestrzeni do pracy planuje ogłosić upadłość już w przyszłym tygodniu.

Ta nowojorska firma, która od kilku lat boryka się z dużym zadłużeniem i dużymi stratami, ma prywatną wycenę na 47 miliardów dolarów, a obecnie jej kapitalizacja rynkowa wynosi zaledwie około 121 milionów dolarów.

Potencjalne ogłoszenie upadłości nastąpi po serii niepowodzeń spółki wspieranej przez SoftBank od czasu fiaska planów IPO w 2019 r. w związku z wątpliwościami co do modelu biznesowego spółki polegającego na zawieraniu długoterminowych umów najmu i wynajmowaniu ich krótkoterminowo.

WeWork, który ostatecznie wszedł na giełdę w 2021 r. ze znacznie niższą wyceną, niż początkowo oczekiwano, pozostaje czarną plamą dla SoftBanku, który wydał miliardy na wsparcie startupu, który nigdy nie przyniósł zysku.

Jak po raz pierwszy poinformował we wtorek dziennik „Wall Street Journal”, WeWork rozważa złożenie petycji na podstawie rozdziału 11 w New Jersey.

Spółka poinformowała we wtorek, że podjęła decyzję o wstrzymaniu należnych 1 listopada odsetek od obligacji uprzywilejowanych o terminie zapadalności w 2025 r., mimo że posiada środki pieniężne na spłatę. WeWork ostrzegał przed możliwym bankructwem w sierpniu.

„Bez względu na to, czy WeWork uda się osiągnąć krótkoterminową ugodę z obligatariuszami, aby uniknąć bankructwa w najbliższej przyszłości, prawdopodobnie zachowa wiele długoterminowych umów najmu biur, które będą wymagały restrukturyzacji lub umorzenia” – powiedział Jason Benowitz, starszy menedżer portfela . W CI Roosevelt Private Wealth w Nowym Jorku.

„WeWork pozostaje ważnym najemcą na niektórych głównych miejskich rynkach biurowych, a jego upadek lub restrukturyzacja może jeszcze bardziej wpłynąć na fundamenty branży”.

READ  Akcje Google tracą kapitalizację rynkową wielkości Nike w wyniku jednego z pięciu najgorszych spadków w historii Wall Street

Akcje notowane były ostatnio na historycznie najniższym poziomie 1,18 dolara, ostatnim z serii rekordowo niskich poziomów, po tym jak w tym roku straciły około 96% swojej wartości.

(Reportaż: Medha Singh z Bengaluru; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego) Redakcja: Shinjini Ganguly i Shaunak Dasgupta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę