25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cloud computing - GettyImages-1336250828

Akcje Nvidii spadły dzisiaj po godzinach pracy — oto dlaczego akcje mogą być solidnym zakupem

Co się stało

Akcje NVIDIA (NVDA 5,08%) Spadł w handlu po godzinach w czwartek, ponieważ inwestorzy zareagowali na mniej niż oczekiwano wskazówki producenta chipów. Na 18:40 czasu ET kurs akcji Nvidii spadł o ponad 6% po wzroście o 5% wcześniej w ciągu dnia.

Więc co

Przychody Nvidii wzrosły o 46% rok do roku do 8,29 mld USD w trzecim kwartale roku podatkowego 2023, który zakończył się 1 maja. Ten imponujący wzrost był spowodowany 83% wzrostem sprzedaży w centrach danych do 3,75 miliarda dolarów oraz 31% wzrostem w grach. Przychody do 3,62 miliarda dolarów.

„Osiągnęliśmy rekordowe wyniki w centrum danych i grach w wymagającym środowisku makro”, powiedział założyciel i dyrektor generalny Jensen Huang w komunikacie prasowym. „Skuteczność uczenia głębokiego w automatyzacji inteligencji skłania firmy z różnych branż do przyjęcia Nvidii w obliczeniach AI”.

Działalność Nvidii w centrach danych kwitnie. Źródło obrazu: Getty Images.

Pomimo zamieszania w łańcuchu dostaw, które nęka sektor technologiczny, Nvidia była w stanie skutecznie zarządzać swoimi kosztami. zmodyfikowany Marża zysku brutto Faktycznie wzrósł o 90 punktów bazowych (jeden punkt bazowy równa się 0,01%) do 67,1%. To, w połączeniu z silnym wzrostem sprzedaży Nvidii, pomogło jej skorygowany zysk operacyjny wzrosnąć o 55% do 3,96 mln USD. Z kolei skorygowany zysk na akcję wzrósł o 49% do 1,36 USD.

Co teraz

Jednak wydawało się, że inwestorzy bardziej skupiają się na perspektywach finansowych Nvidii na drugi kwartał roku fiskalnego 2023. Zarząd kierował się przychodami w wysokości około 8,1 miliarda dolarów, czyli mniej niż szacowane przez Wall Street na ponad 8,5 miliarda dolarów.

Nvidia wskazała, że ​​wojna w Europie i przestoje w Chinach związane z koronawirusem mogą negatywnie wpłynąć na jej wyniki sprzedaży o około 500 milionów dolarów. Jednak Huang podkreślił obiecującą listę nowych ofert firmy, które mają się pojawić jeszcze w tym roku, i pozostaje optymistą, że silne trendy będą nadal wspierać długoterminową ekspansję Nvidii. Powiedział:

Przygotowujemy się na największą falę nowych produktów w naszej historii ze wzrostem liczby GPU, CPU, DPU i nowych robotów w drugiej połowie. Nasze nowe chipy i systemy rozwiną sztuczną inteligencję, grafikę, Omniverse, autonomiczne samochody i robotykę, a także wiele branż, na które te technologie wpływają.

Dlatego cierpliwi i długoterminowi inwestorzy mogą chcieć wykorzystać sprzedaż jako Możliwość zakupu Akcje wiodącej firmy technologicznej z dyskontem.

READ  MDH i Everest: Indyjskie przyprawy stają w obliczu gorąca ze względu na globalne obawy dotyczące bezpieczeństwa