16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje Nvidii przeżywają najgorszy dzień od 2022 r., co stanowi największą w historii utratę wartości rynkowej

Akcje Nvidii przeżywają najgorszy dzień od 2022 r., co stanowi największą w historii utratę wartości rynkowej

Nvidia Corp. ma zamiar ogłosić w środę kolejny zestaw wyników, ale Wall Street oczekuje od chipowego giganta coraz więcej.

Być może to jest powód akcji Nvidii

NVDA

Zbliżał się najgorszy dzień od ponad roku przed publikacją raportu. Akcje spadły o 6,2% we wtorek po południu i są na dobrej drodze do odnotowania największego jednodniowego spadku od 27 grudnia 2022 r., kiedy straciły 7,1%.

Według Dow Jones Market Data Nvidia była na dobrej drodze do utraty tego dnia 112 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej, co stanowiłoby największą dzienną utratę kapitalizacji rynkowej w jej historii – przy spadku dwukrotnie większym niż spadek o 56 miliardów dolarów odnotowany 31 maja 2023 roku.

Jednodniowy spadek również był na dobrej drodze, aby przewyższyć całą wartość rynkową innych dużych firm zajmujących się chipami, w tym Micron Technology Inc.

Pon

(88 miliardów dolarów) i Analog Devices Inc.

Addy

(93 miliardy dolarów).

Więcej z MarketWatch: W miarę jak Nvidia przygotowuje się do opublikowania wyników, te trzy europejskie nazwy chipów zmierzają w stronę zysków, twierdzi JPMorgan

„Biorąc pod uwagę wzrost cen akcji Nvidii od początku roku… uważamy, że ogólne oczekiwania rynku znacznie wzrosły, a konsensusowe zyski są obecnie zbliżone do naszych oczekiwań” – napisał analityk HSBC Frank Lee. Akcje Nvidii wzrosły w tym roku o ponad 35%.

Lee i jego zespół widzą niewiele miejsca na większe zarobki w 2024 r. w porównaniu z niespodzianką dotyczącą sprzedaży i zysków obserwowaną w 2023 r.

Analitycy śledzeni przez FactSet oczekują, że Nvidia za czwarty kwartał fiskalny zakończony w styczniu wykaże skorygowany zysk na poziomie 4,59 dolarów na akcję przy przychodach na poziomie 20,4 miliarda dolarów. Oczekuje się, że skorygowany zysk na akcję wzrośnie o ponad 400%, a przychody mogą wzrosnąć ponad trzykrotnie.

READ  Kapitalizacja rynkowa bitcoinów rośnie o 60% w 2023 r., gdy główne banki z Wall Street tracą 100 miliardów dolarów

Oczekuje się, że spółka odnotuje podobnie imponujące wyniki w bieżącym kwartale – analitycy prognozują skorygowany EPS na akcję wynoszący 5,02 USD na akcję, co oznacza wzrost o ponad 350% i przychody na poziomie 22,2 miliarda USD, czyli prawie trzykrotnie więcej niż w roku poprzednim.

Według analityka Mizuho Desk, Jordana Kleina, konfiguracja Nvidii wygląda na „trudną”, ponieważ poprzeczka jest „bardzo wysoka”. „Potencjalny ruch akcji w dół wydaje się znacznie większy niż ruch w górę” – kontynuował, chociaż powiedział też, że nie podejmie decyzji w tym kwartale, ponieważ prawdopodobnie byłoby to „błędem” w przypadku Nvidii.

Harsh Kumar, analityk w Piper Sandler, zauważył, że spodziewał się, że firma spodziewa się przychodów z centrów danych na poziomie od 400 do 500 milionów dolarów powyżej konsensusu, co oznaczałoby sekwencyjny wzrost o około 10%.

„Jeśli ten wynik się urzeczywistni, uważamy, że akcje spółki pozostaną stabilne, biorąc pod uwagę niedawny wzrost w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w połączeniu z bardzo wysokimi oczekiwaniami, które znalazły się w druku” – napisał.

Zobacz też: Trzy zapasy „umożliwiających” sztuczną inteligencję do rozważenia, gdy Nvidia przygotowuje kolejną potencjalną niespodziankę

Ciekawie będzie zobaczyć perspektywę Nvidii na rynek chiński, ponieważ firma boryka się z ograniczeniami Departamentu Handlu dotyczącymi sprzedaży w tym kraju, ale pracuje nad modyfikacją produktów, aby nadal można było je tam sprzedawać.

„Co ważniejsze, dowody prawdopodobnie nie będą obejmować żadnych przychodów pochodzących z nowo opracowanych w Chinach chipów” – napisał Kumar. „Widzimy, że ten strumień przychodów prawdopodobnie powróci w kwietniu, po raportach pod koniec ubiegłego roku o pracach nad nowym chipem zgodnym z kontrolą eksportu”.

Joseph Moore z Morgan Stanley zauważył, że niektórzy uważają, że wytyczne Nvidii mogą wymagać ponad 25 miliardów dolarów kwartalnych przychodów, ale „chociaż jest to możliwe, że przychody mogą zostać osiągnięte”, on i jego zespół „widzą firmę…
Układ kierowniczy jest bardziej konserwatywny, przynajmniej początkowo.

READ  Elon Musk zwraca się do sądu o odrzucenie wniosku Twittera o szybki proces

Moore nie spodziewa się „natychmiastowej silnej reakcji” na optymistyczny raport Nvidii, choć wątpi też w sprzedaż akcji.

„Nasze rozmowy z inwestorami są w większości konstruktywne na temat akcji, ale obawiamy się, że oczekiwania krótkoterminowe będą zbyt wysokie, co zazwyczaj stwarza przyjazne środowisko” – napisał.

czyta: Według tego miernika oczekuje się, że Nvidia będzie osiągać najlepsze wyniki w indeksie S&P 500 do 2025 roku.

Srini Bagori z Raymonda Jamesa skomentował, że jakikolwiek „krótkoterminowy spadek” akcji Nvidii będzie prawdopodobnie „krótkotrwały”.

Jest optymistą co do nadchodzącego produktu firmy B100, który może zostać szybko wprowadzony na rynek, i zauważył, że „moc obliczeniowa wymagana dla sztucznej inteligencji nie wykazuje oznak spadku”.

Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że Amazon.com Inc

Amzn

Okaże się to „głównym czynnikiem napędzającym w najbliższej przyszłości” po Meta Platforms Inc.

martwy

I Microsoftu.

MSFT

Byli dużym klientem przez ostatnie kilka kwartałów.