18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Akcje GameStop zyskują ponad 60% w związku z silnym powrotem na giełdę memów

Akcje GameStop zyskują ponad 60% w związku z silnym powrotem na giełdę memów

Akcje GameStop (GME) wzrosły we wtorek o ponad 60%, co przyczyniło się do wzrostu, który w poniedziałek spowodował wzrost akcji sprzedawcy gier wideo o 74%.

Poniedziałkowy ruch, podczas którego kurs akcji wzrósł aż o 110% i został kilkakrotnie zatrzymany przez zmienność podczas sesji giełdowej, nastąpił po odrodzeniu się Keitha Gilla, znanego również jako „Roaring Kitty”, którego zwyżkowa postawa na GameStop wywołała wzrost cen memów. Ponownie w 2021 r.

Akcje GameStop od początku roku utrzymywały się na stałym poziomie przed poniedziałkowym wzrostem, ale w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o prawie 60%. Akcje GameStop zwyżkowały obecnie o ponad 180% w ciągu ostatniego miesiąca, nie licząc wtorkowego wzrostu przed giełdą.

Ostatnim wzrostom w GameStop towarzyszył także rajd w sieci kin AMC (AMC).

We wtorek akcje AMC wzrosły o ponad 100%, po czym straciły zyski. W zgłoszeniu do SEC także AMC oświadczenie Wyemitowała około 72,5 miliona nowych akcji, pozyskując przy tym dla spółki około 250 milionów dolarów.

Inne akcje, które miały silną krótką pozycję, które we wtorek wzrosły w notowaniach przed otwarciem sesji, to SunPower (SPWR), który wzrósł o 90%; Beyond Meat (BYND) – wzrost o 25%, a The Children’s Place (PLCE) – wzrost o około 6%.

We wtorkowej notatce dla klientów Nicholas Colas, współzałożyciel DataTrek Research, napisał, że ta ostatnia akcja handlowa „wydaje się być echem początku 2021 r., kiedy te obliczenia pomogły w zaciekłym zawężeniu rynku GameStop”.

Colas zauważył, że powrót w 2021 r. był nieco większy niż ten, który widzieliśmy do tej pory, a akcje GameStop wzrosły w styczniu 2021 r. o 1500%, po czym straciły większość zysków.

Jednak ból, jakiego doświadczyli krótcy sprzedawcy podczas pierwotnego wzrostu cen akcji memów trzy lata temu, nie przeszkodził w obstawianiu zakładów przeciwko tym firmom. Krótkie zainteresowanie GameStop utrzymuje się od czasu tego wzrostu, a według danych S3 Partners do poniedziałku sprzedano 24% akcji.

READ  Dom wielkości pokoju hotelowego w Kalifornii, położony na skraju Doliny Krzemowej, trafił na rynek za 1,7 miliona dolarów

W maju po poniedziałkowym wiecu spółka GameStop spadła o ponad 1,3 miliarda dolarów od początku miesiąca, powiedział w poniedziałek Yahoo Finance Ihor Dusaniwski, dyrektor zarządzający S3 Partners.

Wtorkowy wczesny wzrost będzie dodatkowym uzupełnieniem tego wyniku.

Zdaniem Colasa trader sprzedający akcje, które rosną w wyniku tego rodzaju agresji, ma tylko jeden wybór: „Twoją jedyną opcją jest zamknięcie pozycji bez względu na cenę”.

„W przypadku GME obawiasz się również, że handlowcy detaliczni będą mieli pokusę przywrócenia roku 2021” – dodał Colas.

Ekran wyświetlający logo i informacje handlowe GameStop na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 marca 2022 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Ekran wyświetlający logo i informacje handlowe GameStop na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 marca 2022 r. REUTERS/Brendan McDiarmid (Reuters/Reuters)

Szał na memy, który nastąpił trzy lata temu, przyciągnął uwagę całego kraju, przyciągając armię sprzedawców detalicznych podczas blokad związanych z pandemią.

„Wcale nie patrzę na to tak bardzo, jak w 2021 r., kiedy był to moment prawie transformacyjny, wciągający na rynek, no wiesz, dziesiątki milionów ludzi” – powiedział Tom Sosnoff, dyrektor generalny Tastylive, firmy zajmującej się opcjami i firma oferująca rozwiązania. Platforma handlu kontraktami futures.

Jednak YouTuber Matt Kohrs, który w przeszłości zajmował stanowiska w GameStop i AMC, twierdzi, że kluczowy aspekt „mały facet kontra duży facet” podczas krótkich wyciskań w 2021 r. nadal jest aktualny podczas dzisiejszego rajdu.

„Uważa się, że cały system jest skonfigurowany i izolowany, aby przynosić korzyści potężnej elicie, GME jest symbolem ruchu populistycznego przeciwko tej koncepcji” – powiedział Kohrs.

Dodał: „Jedyna prawdziwa zmiana, jaką widzę z psychologicznego punktu widzenia, to zaprzestanie zwracania się do wewnątrz”.

Ince Ferry jest głównym korespondentem biznesowym Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @ines_ferre.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i szczegółowe analizy, w tym wydarzenia dotyczące zmian akcji

READ  United Auto Workers rozpoczynają strajk przeciwko firmom Ford, GM i Stellantis

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance