16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Agencja ONZ ds. uchodźców zaangażowana w polskie prawo zezwalające na torby Bush

W ramach „wojny hybrydowej” przeciwko Unii Europejskiej, Polska twierdzi, że białoruski rząd zachęca do napływu imigrantów, zapewniając bezpłatne wizy turystyczne i łatwe loty na Białoruś.

15 października Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców wyraził głębokie zaniepokojenie prawem Polska Ten tydzień pozwolił na arbitralne odrzucanie wniosków azylowych przez imigrantów.

Nowa ustawa, która została przyjęta przez parlament 14 października, weszła w życie Setki imigrantów Na granicy Polski z Białorusią z Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. W odpowiedzi na sankcje UE wobec białoruskich rządów, członek UE Polska oskarża ją o zachęcanie sąsiadów do przekraczania granicy.

W praktyce polscy pogranicznicy od tygodni popychają nielegalnych imigrantów z Białorusi.

Przedstawicielka UNHCR w Polsce Christine Goyer powiedziała w oświadczeniu, że nowe prawo „podważa podstawowe prawo do azylu w prawie międzynarodowym i unijnym”.

Goyer powiedziała, że ​​ograniczanie terytorium i procedur azylowych dla osób ubiegających się o azyl „narusza Konwencję dotyczącą Uchodźców z 1951 r., która wyjaśnia, że ​​osoby ubiegające się o azyl nie powinny być karane za nielegalne przekraczanie granicy”.

Dodał, że te praktyki „zwiększą tylko cierpienie ludzi zmuszonych do ucieczki”.

Nowa ustawa musi zostać zatwierdzona przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Polska twierdzi, że białoruski rząd zachęca do napływu imigrantów, zapewniając bezpłatne wizy turystyczne i łatwe loty na Białoruś w ramach „wojny hybrydowej” przeciwko UE.

Polscy strażnicy graniczni twierdzą, że każdego dnia dochodzi do setek nielegalnych prób wjazdu do Polski, z czego 682 odnotowano 14 października.

Warunki graniczne stanowią większe zagrożenie dla migrantów, gdy temperatura spada.

14 października polska policja zgłosiła niedawną śmierć 24-letniego Syryjczyka, którego znaleziono na polu podczas próby przekroczenia granicy. Inni imigranci, którzy zginęli tam w poprzednich tygodniach, byli wyczerpani.

READ  Polska przekazuje Tajwanowi 400 000 dawek szczepionki Astrogenogen