16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Adidas w końcu będzie sprzedawał buty Yeezy

Adidas w końcu będzie sprzedawał buty Yeezy

Nowy Jork (CNN) Adidas zdecydował, co z tym zrobić Niesprzedany towar Yeezy.

Na czwartkowej konferencji inwestorskiej dyrektor generalny Adidasa, Bjørn Gulden, powiedział, że firma odzieżowa sprzeda część tego asortymentu i przekaże pieniądze organizacjom, które nam pomagają, które również zostały zranione uwagami Kanye.

Adidas wcześniej powiedział, że spodziewa się stracić w tym roku 1,3 miliarda dolarów przychodów, ponieważ nie jest w stanie sprzedawać markowej odzieży i butów Yeezy. Było pod presją inwestorów, aby zdecydowali, co zrobić z towarami po tym, jak Adidas zakończył współpracę z Ye, dawniej z Kanye Westem.

„Nie jest jeszcze jasne, kiedy i jak to zrobimy, ale pracujemy nad tymi rzeczami” – powiedział Golden, zgodnie z transkrypcją przekazaną CNN przez Adidasa. Dodał, że firma „próbuje znaleźć rozwiązania” od zakończenia partnerstwa jesienią ubiegłego roku i postanowiła nie palić pozostałych towarów.

Adidasy (ADDDF) Zakończyła ich prawie dziesięcioletnią współpracę w październiku 2022 r. Po tym, jak Yi publicznie założyła koszulkę „White Lives Matter”. Anti-Defamation League klasyfikuje to sformułowanie jako hasło nienawiści używane przez grupy białej supremacji, w tym Ku Klux Klan. Kilka dni później Yee powiedział: „Mogę powiedzieć antysemickie słowa, a Adidas nie może mnie powalić” podczas nagrywania podcastu.

Partnerstwo odniosło taki sukces finansowy dla Adidasa, że ​​nadal cierpi finansowo z powodu jego rozwiązania. Adidas powiedział, że utrata wysoce dochodowej linii Yeezy wpłynęła na sprzedaż w tym kwartale o około 400 milionów euro (441 milionów dolarów). podczas swoich zarobków w zeszłym tygodniu.

obecnie , Firma zaangażowana w proces sądowy akcjonariuszy zarzucających jej, że nie ostrzega inwestorów przed antysemityzmem i „ekstremalnym zachowaniem” rapera. Adidas powiedział, że „odrzuca te bezpodstawne zarzuty i podejmie wszelkie niezbędne środki, aby energicznie się przed nimi bronić”.