30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aby zaradzić nadmiernej turystyce, Grecja zaczyna ograniczać dzienną liczbę odwiedzających Akropol

Aby zaradzić nadmiernej turystyce, Grecja zaczyna ograniczać dzienną liczbę odwiedzających AkropolCNN

Jeden z najsłynniejszych zabytków Grecji zaczyna od dzisiaj eksperymentować z ograniczaniem liczby codziennych odwiedzających.

Stanowisko archeologiczne na Akropolu w Atenach przyciąga turystów z całego świata, którzy chcą poznać to starożytne miejsce kulturalne. Odtąd liczba odwiedzających będzie ograniczona do 20 000 osób dziennie, przy czym A Strona rezerwacji Śledź ruch i egzekwuj przedziały godzinowe.

W sierpniowym wywiadzie dla greckiej stacji radiowej Real FM grecka minister kultury Lina Mendoni powiedziała, że ​​Akropol odwiedza obecnie do 23 000 osób dziennie, co określiła jako „ogromną liczbę”.

Choć strona jest czynna do godz. 20.00, – powiedział Mendoni Większość odwiedzających zdecydowała się odwiedzić witrynę w godzinach porannych, tworząc wąskie gardła i „nieprzyjemne warunki dla obiektu, gości i personelu próbującego zakwaterować tak dużą liczbę osób”.

Celem jest, aby nowy system – znajdujący się obecnie w fazie pilotażowej i prawdopodobnie zostanie oficjalnie wdrożony od kwietnia 2024 r. – rozwiązał problem przeludnienia oraz zapewnił bezpieczeństwo i trwałość pomnika.

Filipiny zamykają „zatapialną” wyspę turystyczną.

Zbudowany na skalistym wzgórzu w V wieku p.n.e. starożytny Akropol jest domem dla kolekcji zabytków, budynków i artefaktów – z których najbardziej znanym jest Partenon poświęcony bogini Atenie.

Jak wynika z opisu, miejsce to i znajdujące się w nim zabytki stanowią „największy kompleks architektoniczny i artystyczny, jaki pozostawiła światu epoka starożytnej Grecji”. UNESCO.

Na początku tego lata Akropol został zamknięty z powodu rosnących temperatur w związku z rekordowymi falami upałów w Europie. Zdjęcia tego miejsca wykonane pod koniec sierpnia pokazują, że było ono pochłonięte dymem z niedawnych pożarów lasów w Grecji.

Od kwietnia nowy system rezerwacji będzie obowiązywał także na innych greckich stanowiskach archeologicznych, które obsługują bilety elektroniczne i które stanowią 90–95% osób odwiedzających greckie obiekty.