26 kwietnia, 2024

50-punktowa noc LeBrona, Bernard King poza księgami rekordów

LOS ANGELES – LeBron James zdobył 50 punktów po raz piętnasty w swojej karierze i pomógł Los Angeles Lakers w drugiej połowie wygrać 122-109 nad Washington Wizards w piątek wieczorem.

37-latek stał się najstarszym zawodnikiem, który zdobył wiele gier po 50 punktów w sezonie. Legenda Knicks, Bernard King, był najstarszym, który zrobił to w wieku 34 lat w latach 1990-1991 w Waszyngtonie.

– Jest naprawdę dobry w koszykówce – powiedział trener Frank Vogel. „Po prostu niesamowity, epicki występ. Niewiarygodne. Kiedy dostanie łez, postaraj się zostawić go w środku tak długo, jak to możliwe i upewnij się, że ma wystarczająco dużo paliwa w zbiorniku, aby dokończyć.”

To już drugi mecz z rzędu, w którym James strzelił co najmniej 50 bramek i trzeci raz, kiedy grał dla Lakers. W ostatnią sobotę miał 56 rekordów sezonu w wygranym meczu z Golden State.

James jest pierwszym graczem Lakersów od czasu Kobe Bryanta w 2008 roku, który rozegrał u siebie 50-punktową passę.

Bernard King i LeBron James
ap; PAWEŁ J. PERISWIL

„Musieliśmy tylko zebrać energię i uzyskać więcej szczegółów na temat tego, jak chcieliśmy atakować wślizgi. Zrobiliśmy to, szczególnie w trzeciej kwarcie”, James, który był 18 na 25 poza boiskiem i zdobył sześć rzutów za trzy. 36 minut, powiedział: „W pewnym momencie udało mi się trafić na gorącą passę. Po prostu starałem się pozostać w tym obszarze tak długo, jak to możliwe i uderzyć parę.

James również miał sześć zbiórek i wyprzedził Dikembe Mutombo na 12. miejsce na liście profesjonalnych zbiórek defensywnych w NBA z wynikiem 8553.

James Lebron
AP

James odzyskał Lakers z 12 kolejnymi punktami w okresie 22-8, kiedy prowadzili 82-75 z 2:25 przed końcem. Atak Jamesa obejmował gromki wsad w połowie ćwiartki, który podniósł Los Angeles 73-70.

Następnie zdobył 14 punktów w czwartej kwarcie, gdy Lakers stale się oddalali. Los Angeles, które przegrało sześć z ostatnich siedmiu w meczu, awansowało o 18 w połowie czwartej rundy.

READ  Po tym, jak Jalen Hurts poprowadził kolejne zwycięstwo Clutch Eagles, jeden z jego kolegów z drużyny porównał go do Toma Brady'ego

Malik Monk zdobył 21 punktów, a Tallin Horton Tucker dodał 15 punktów dla Lakers.

Kyle Kuzma, który grał dla Lakers od czterech sezonów, prowadził Waszyngton z 23 punktami, a debiutant Cory Kisbert zdobył 21 punktów, w tym pięć za trzy.