22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w czwartek, 23 grudnia

Gesty Świętego Mikołaja podczas parady Macy’s Thanksgiving Day 96 na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 24 listopada 2022 r.

Brendan McDiarmid | agencji Reutera

Oto najważniejsze historie, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Czas na sanie?

2. Micron zlikwidował tysiące miejsc pracy

producent półprzewodników mikronktóry skurczył się z powodu spadającego popytu na komputery osobiste, powiedział, że tak się stanie zmniejszyć zatrudnienie o około 10%, z zawieszonymi bonusami. To przekłada się na kilka tysięcy pracowników, ponieważ ostatnie zgłoszenie wykazało, że firma zatrudnia około 48 000 pracowników. Micron ogłosił decyzję po opublikowaniu najnowszych wyników kwartalnych i przyszłych wskazówek, które nie spełniły oczekiwań Wall Street. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy znaczny spadek popytu”, powiedział dyrektor generalny Sanjay Mehrotra w przygotowanych uwagach.

3. BYLI PRZYJACIELE SBF WSPÓŁPRACUJĄ Z FEDERALAMI

Logo FTX wyświetlane na ekranie telefonu jest widoczne przez potłuczone szkło na tym zdjęciu ilustracyjnym wykonanym w Krakowie 14 listopada 2022 r.

Jakub Porzycki/NurPhoto za pośrednictwem Getty Images

Jeśli śledziłeś upadek giełdy kryptowalut FTX i ściganie jej założyciela i mózg Sama Bankmana-Frieda, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego nie mamy wiadomości od Gary’ego Wanga i Caroline Ellison. A jeśli w to wątpisz Współpracuj z federalnymi, Masz rację. W środę wieczorem prokuratorzy federalni ujawnili, że Wang, współzałożyciel FTX, i Ellison, który był współzałożycielem siostrzanej firmy Alameda Research, zgodzili się przyznać do przestępstw federalnych podczas pracy z władzami w sprawie upadłej kryptowaluty. Ustanowienie. Wiadomość rozeszła się, gdy Bankman-Fried, znany również jako SBF, leciał z Bahamów do Stanów Zjednoczonych, aby stawić czoła procesowi.

4. Zełenski chwali amerykańską „inwestycję”.

Rosyjska tyrania straciła kontrolę nad nami: prezydentem Ukrainy.  Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wtargnął w środę do Waszyngtonu w sposób, w jaki został powitany Zwycięska wizyta. Była to jego pierwsza znana podróż poza granice Ukrainy od czasu, gdy w lutym Rosja rozpoczęła niesprowokowaną inwazję na kraj byłego Związku Radzieckiego. Podróż Zełenskiego do stolicy USA obejmowała spotkanie i konferencję prasową z prezydentem Joe Bidenem w Białym Domu oraz porywające 32-minutowe przemówienie na wspólnej sesji Kongresu. „Dziękujemy za dwa pakiety finansowe, które już nam przekazałeś, i za dwa pakiety, na które być może zechcesz się zdecydować” – powiedział prawodawcom, którzy mają zatwierdzić ponad 44 miliardy dolarów nowej pomocy dla Ukrainy. „Twoje pieniądze to nie jałmużna. To inwestycja w globalne bezpieczeństwo i demokrację, do której podchodzimy w najbardziej odpowiedzialny sposób”.

5. Sprzedaż domów spada od 10 kolejnych miesięcy

Istniejący spadek sprzedaży domów w listopadzie – 10. z rzędu miesięczny spadek

Kolejny dzień, kolejny ponury strzęp danych z rynku mieszkaniowego. Sprzedaż domów spadła w listopadzie o 7,7% głębiej niż oczekiwano w stosunku do października Dziesiąty miesiąc z rzędu spadku sprzedaży. Sprzedaż odzwierciedla kontrakty podpisane we wrześniu i październiku, kiedy stopy procentowe osiągnęły szczyt, po czym nieznacznie spadły w ostatnich tygodniach. (Chociaż nadal jest to około dwa razy więcej niż na początku tego roku.) „Zasadniczo rynek nieruchomości mieszkaniowych zamarł w listopadzie, podobnie jak sprzedaż obserwowana podczas przestojów gospodarczych Covid-19 w 2020 r.” – powiedział Lawrence. Yoon , główny ekonomista Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

— Samantha Sobin, Keef Leswing, Mackenzie Sigalos, Rohan Goswami, Christina Wilkie, Chelsey Cox i Diana Olick przyczynili się do powstania tego raportu.

Śledź szersze działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

READ  Wyłącznie: w FTX brakuje co najmniej 1 miliarda dolarów pieniędzy klientów