24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

3D Phoenix dystrybuuje technologię Melteo w Polsce

3D Phoenix dystrybuuje technologię Melteo w Polsce

3D Phoenix, polski dostawca przemysłowych drukarek 3DI Melteo, producent technologii laserowego osadzania metaliZawarta została umowa dystrybucyjna pozycjonująca 3D Phoenix jako oficjalnego partnera handlowego w Polsce.

3D Phoenix koncentruje się na tworzeniu ekosystemu wspierającego technologię Melteo w Polsce – integrując i udostępniając możliwości biznesowe z centrami technologicznymi, producentami obrabiarek, integratorami robotyki, środowiskiem akademickim i przemysłem. W Polsce potencjalny rynek drutu-laserowego druku 3D w metalu opiera się na tradycyjnych procesach mechanicznych. Jednak od pewnego czasu trend na wdrażanie nowych technologii – ze szczególnym naciskiem na druk 3D – nabiera tempa.

„Jesteśmy podekscytowani naszą rosnącą współpracą z firmą Melteo, ponieważ jest to ważny moment dla polskiego przemysłu. Niezależnie od tego, czy nasz klient szuka konwencjonalnej drukarki 3D do metalu, czy systemu druku zintegrowanego z maszyną CNC, który płynnie łączy procesy dodawania i odejmowania za pomocą najlepsze cechy obu technologii lub w przypadku dużych, skomplikowanych części i preferuje integrację z ramieniem robota dla większej swobody w tworzeniu innowacyjnych powłok zewnętrznych – z Melteo dopasujemy każdy z tych scenariuszy.Technologia ta otwiera zupełnie nowe możliwości w produkcji części metalowych” – powiedział Rafas Pancevich, dyrektor ds. rozwoju biznesu w 3D Phoenix.

„Jako Grupa Meldeo cieszymy się, że nasze wieloletnie wysiłki w poszukiwaniu dobrego partnera w Polsce zakończyły się sukcesem. 3D Phoenix to biznes, który doskonale wpisuje się w naszą filozofię. Firma z Łomianek jest doświadczonym dostawcą urządzeń do wytwarzania przyrostowego ale także koncentruje się na rozwiązaniach inżynieryjnych i przemysłowych Polska, Europa Środkowo-Wschodnia Jako gospodarka licząca prawie 40 milionów ludzi w regionie ma rozwiniętą gospodarkę, w której widzimy duże firmy wydobywcze, dużą produkcję w sektorze motoryzacyjnym, dużą sektora produkcji obronnej, ale także przemysłu ciężkiego. Opiera się głównie na odlewnictwie. Polska od wielu lat jest jednym z głównych graczy na świecie w przemysłowej obróbce metali. Jest więc to dobre miejsce na rozwój Melteo” – powiedział Tomasz Karnik, kraj Menedżer Melteo w Polsce.

READ  Glasgow City podpisało umowę z reprezentantką Polski Kinga Kozak