12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

14 osób zginęło w katastrofie lotniczej w brazylijskim stanie Amazonas

14 osób zginęło w katastrofie lotniczej w brazylijskim stanie Amazonas

SAO PAULO (Reuters) – Czternaście osób na pokładzie małego samolotu zginęło w sobotę w katastrofie samolotu w północnobrazylijskim stanie Amazonas, powiedział gubernator brazylijskiego stanu Amazonas.

Do wypadku doszło w prowincji Barcelos, około 400 kilometrów od stolicy stanu Manaus.

„Głęboko żałuję śmierci 12 pasażerów i dwóch członków załogi, którzy byli ofiarami katastrofy lotniczej w Barcelos w sobotę” – powiedział gubernator stanu Amazonas Wilson Lima w X, znanym wcześniej jako Twitter.

„Nasze zespoły od początku pracowały, aby zapewnić niezbędne wsparcie. Moje wyrazy współczucia i modlitwy kieruję do ich rodzin i przyjaciół. „

Manaus Aerotaxi wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, że doszło do wypadku i prowadzi dochodzenie, ale nie podało żadnych szczegółów na temat ofiar śmiertelnych ani obrażeń.

„W tym trudnym czasie liczymy na poszanowanie prywatności osób zaangażowanych w sprawę i w miarę postępu dochodzenia będziemy w stanie zapewnić wszelkie niezbędne informacje i aktualizacje” – czytamy w oświadczeniu.

Brazylijskie Siły Powietrzne (FAB) podały w oświadczeniu, że śledczy z Centrum Badania i Zapobiegania Wypadkom (CENIPA) zostali wezwani w celu rozpoczęcia dochodzenia w sprawie przyczyn katastrofy małego samolotu Embraer Bandeirante o numerze rejestracyjnym PT- . SOG.

W wywiadzie dla gazety O Globo gubernator Limy powiedział, że ciała zostały już wydobyte z samolotu, a ofiarami byli brazylijscy turyści.

Lima dodała również, że w okolicy padały ulewne deszcze, a najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku był błąd w trasie obranej w momencie lądowania.

Reportaż Stephena Grattana. Pod redakcją Davida Gregorio i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Biden nazywa Putina „rzeźnikiem” po spotkaniu z uchodźcami w Polsce