22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

1 na 3 kredytobiorców z pokolenia Z nie może wrócić do domu na święta

1 na 3 kredytobiorców z pokolenia Z nie może wrócić do domu na święta

Shisai | E+ | Obrazy Getty’ego

Część członków pokolenia Z może nie być w stanie w tym roku wrócić do domu na święta.

Po wznowieniu w październiku spłat federalnych pożyczek studenckich 32% Amerykanów z pokolenia Z – w wieku od 18 do 26 lat – z długami studenckimi twierdzi, że nie będzie ich stać na podróż do domu na wakacje oprócz spłat. Znaleziono najnowsze badanie Credit Karma.

Ponad 1 na 4 kredytobiorców twierdzi, że ich płatności sprawiają, że wakacje są całkowicie niedostępne, stwierdził Credit Karma. Prawie 1 na 3 kredytobiorców twierdzi, że jest skłonny zrezygnować z wakacji ze względu na koszty.

Wiele osób planujących powrót do domu musi podziękować rodzicom. Nieco ponad jedna trzecia członków pokolenia Z twierdzi, że za podróże płacą mamie i tacie.

Jednak dla wielu osób otrzymanie pomocy rodzinnej nie jest rzeczywistością. Credit Karma ustalił, że większość pokolenia Z, bo 66%, planuje zaciągnąć długi na okres świąteczny. Około 33% osób planujących zaciągnąć dług jako powód podaje podróże w celu zobaczenia się z rodziną i przyjaciółmi.

„Chociaż święta są często uważane za szczęśliwą porę roku, mogą powodować wiele stresu finansowego dla osób, które ledwo wiążą koniec z końcem” – mówi CNBC Make It Courtney Aliff, rzeczniczka finansów konsumenckich w Credit Karma.

Choć często „nie ma na wakacje jak w domu”, jak mówi piosenka, dla wielu młodych ludzi w tym roku może to nie być możliwe. Istnieje jednak kilka sposobów na złagodzenie obciążeń finansowych, jeśli borykasz się z trudnościami.

„Jeśli martwisz się o pieniądze w okresie świątecznym, być może będziesz mógł pójść na kompromis, aby uzyskać pozory świątecznych wakacji” – mówi Alif.

Po pierwsze, sezon świąteczny wiąże się z dodatkowymi okazjami, takimi jak opieka nad domem lub tymczasowa praca w handlu detalicznym. Jeśli masz wolny czas, możesz zarobić dodatkową gotówkę, którą możesz przeznaczyć na prezenty lub podróże.

READ  Pracownicy Starbucks wychodzą z okazji Dnia Czerwonego Pucharu

Możesz także skorzystać z bonusów, które już zdobyłeś. Prawie 40% podróżnych z pokolenia Z będzie korzystać z nagród i punktów w postaci kart kredytowych, aby opłacić swoje wakacyjne podróże.

„Jeśli przebywanie z rodziną jest dla Ciebie najważniejszym priorytetem podczas wakacji, wyeliminuj inne wydatki związane z wakacjami, takie jak dawanie prezentów, jeśli oznacza to oszczędność pieniędzy na podróże” – mówi Alif.

Jeśli jednak podróżowanie po prostu nie wchodzi w grę, nadal możesz znaleźć sposób na spędzenie wyjątkowego dnia samotnie lub z innymi lokalnymi bliskimi.

„Jeśli nie stać Cię na podróż do domu, zjedz pyszny posiłek lub dołącz do przyjaciela, którego rodzina może pochodzić z okolicy” – mówi Alif.

Nie przegap: Chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Dostaje Bezpłatny przewodnik Warrena Buffetta po inwestowaniu w CNBCktóry podsumowuje najlepsze rady miliardera dla zwykłych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasnym, prostym przewodniku.