Polski nadawca publiczny i Ministerstwo Kultury wezwały EBU do kontynuowania rozmów z Ukrainą w sprawie Eurowizji 2023.
Polskie Ministerstwo Kultury i Zarząd TVP wspólnie wezwały UE do kontynuowania rozmów z BBC i rządem Ukrainy w sprawie organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Raport stwierdza:
UA: Popieramy stanowisko PBC i władz Ukrainy, w których wzywają do rozmów na temat organizacji konkursu z udziałem przedstawicieli kraju zwycięzcy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.
Zapewniamy o naszym nieustannym wsparciu dla ukraińskiego nadawcy publicznego w znalezieniu takiego korporacyjnego modelu na przyszłoroczny konkurs Eurowizja 2023, który uwzględni ogromny udział ukraińskich twórców i producentów oraz widzów z tego kraju.
TVP jest pierwszym nadawcą, który publicznie poparł wezwanie Ukrainy do dalszych rozmów z Europejską Unią Nadawców, po tym jak organizacja ogłosiła w piątek, że nie może zorganizować konkursu na Ukrainie. EBU wyjaśniła w wydanym w piątek oświadczeniu:
Po przeprowadzeniu obiektywnej analizy grupa referencyjna, organ zarządzający ESC, jest głęboko zasmucona i dochodzi do wniosku, że zgodnie z obecnymi zasadami ESC nadawca może nie mieć niezbędnych gwarancji bezpieczeństwa i gwarancji operacyjnych, aby prowadzić, organizować i produkować konkursy piosenki Eurowizji. UA: Przekazany przez PBC.
Europejska Unia Nadawców ma rozpocząć rozmowy z BBC w Wielkiej Brytanii na temat organizacji turnieju.
Źródło obrazu: EBU / Nathan Reinds | Źródło: TVP
Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku z kilkoma krajami Europy Wschodniej. Edita Kourniak napisała jej „To nie ja!” Drugie miejsce z piosenką, ich debiutancki rok przyniósł najlepsze wyniki do tej pory. Następnie Polsce nie udało się powtórzyć tego pierwszego zwycięstwa, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce tylko raz podczas pierwszego turnieju od 1994-2011. W 2012 roku, po serii kwalifikacji, Polska wycofała się z konkursu z powodu problemów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku do 2017 roku kwalifikują się do finałów i wygrywają znaczną liczbę konkursów.
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35