25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ta influencerka zrezygnowała z pracy w Wielkiej Czwórce, aby tworzyć treści na pełny etat

Ta influencerka zrezygnowała z pracy w Wielkiej Czwórce, aby tworzyć treści na pełny etat

  • Tanvi Shah zwiększyła liczbę obserwujących ją na Instagramie z 5000 do ponad 38 000 w ciągu około trzech lat.
  • 26-latka postanowiła rzucić pracę w Wielkiej Czwórce, gdy zdała sobie sprawę, że może zarobić tyle samo.
  • Shah powiedział, że świat korporacji wpłynął na jej zdrowie psychiczne, a jej satysfakcja z pracy jest teraz wyższa.

Kiedy Tanvi Shah zrezygnowała z pracy w firmie księgowej Wielkiej Czwórki, wiedziała, że ​​podejmuje ogromne ryzyko rezygnacji z miesięcznej pensji, aby zostać pełnoetatowym influencerem.

„To było przerażające i nadal bardzo się boję” – powiedziała Insiderowi. Początkowo jej rodzice nie rozumieli potencjału mediów społecznościowych. „To była dla nich ogromna ulga, wiedząc, że mam instytucję, do której mogę wrócić, i najgorszy scenariusz, w którym mogę znaleźć inną pracę”.

Shah powiedziała, że ​​kiedy zaczęła regularnie publikować posty w mediach społecznościowych, nie uważała tego za swoje główne źródło dochodu.

Kiedy wybuchła pandemia, zacząłem poświęcać więcej czasu na tworzenie filmów z poradami zawodowymi dla platform społecznościowych, takich jak Instagram, TikTok i YouTube.

„Zaczęłam inwestować więcej czasu w podnoszenie jakości zdjęć i filmów, a przy tym współpracowałam z wieloma firmami” – powiedziała.

„Moje obserwacje szybko rosły, kiedy mówiłem o rzeczach, które zwykle nie są omawiane, takich jak zdrowie psychiczne, gdy pracowałem dla firmy i pochodziłem z Azji Południowej”.

Treści Shah znalazły odbiorców i w ciągu roku pomyślała o tym, jak zarabiać na swoich obserwatorach.

Zanim Shah zaczął tworzyć wysokiej jakości treści, miała 5000 obserwujących na Instagramie, a na początku pandemii liczba ta podwoiła się do 10 000. Obecnie ma ponad 38 000 obserwujących na Instagramie i około 70 000 na TikTok.

Wpływowa osoba w mediach społecznościowych twierdzi, że jej zarobki za post zależą od tego, ile pracy dostaje miesięcznie lub marki, z którą współpracuje.

READ  Japońskie akcje rosną, gdy jen osiąga minimum od roku

„Celem było wyrównanie mojej pensji w wysokości 3000 GBP (3600 USD) miesięcznie. Opłaty pocztowe zaczynają się od 200 GBP (242 USD), ale czasami duża marka wybiera pakiet treści, taki jak rolka na Instagramie i wideo TikTok. Największa transakcja to 1500 funtów.1819 funtów za jedną markę, która potrzebowała trzech treści”.

Tanvi Shah nosi tradycyjną biżuterię z Azji Południowej

Tanvi Shah często dzieli się swoim makijażem i przegląda swoje konta w mediach społecznościowych.

Tanwi Szach


Zaczął tworzyć treści w mediach społecznościowych jako poboczny biznes dla Shaha, ale w ciągu roku pojawiły się duże możliwości, od pracy modelki po audycje radiowe. Urodzona w Londynie influencerka odkryła, że ​​oprócz pracy w firmie ma problemy z zarządzaniem czasem jako twórca treści.

„Wstawałem o 6 rano, aby edytować filmy i zdałem sobie sprawę, że w firmie nie było zbyt wiele satysfakcji z pracy, a moja pasja skierowała się w stronę mediów społecznościowych, więc musiałem pomyśleć o decyzji” – powiedział Shah.

„Gdybym nie próbował robić tego na pełny etat, nigdy bym tego nie zrobił. Chciałem dać sobie wolny czas, więc zdecydowałem się rzucić moją wielką czwórkę”.

Shah powiedziała, że ​​zanim zrezygnowała z pracy w firmie, kierowanie pobocznym zamieszaniem przypominało prowadzenie podwójnego życia. Zdała sobie sprawę, że poprzedni menedżerowie obserwowali jej posty, co sprawiło, że była ostrożna. „Czułam się jak Hannah Montana, która wraca z pracy do domu i robi coś zupełnie odwrotnego, ale tak wielowymiarowego”.

W świecie finansów istniała jasna ścieżka kariery i harmonogram awansu Shaha. Czuła jednak, że wpłynie to na jej zdrowie psychiczne.

„Kiedy pracuję dla siebie jako twórca, mogę zarządzać swoim zdrowiem psychicznym, ustalając granice” – powiedziała. „Jeśli przez tydzień zdecyduję, że nie mogę pracować, nie stracę kieszeni z powodu zarobków z zeszłego miesiąca”.

Posiadanie doświadczenia w księgowości i konsultingu, a także wiedza o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, pomogły Shah, gdy została samozatrudniona.

„To, czego ludzie nie widzą, to cała praca, która odbywa się za kulisami” – powiedziała. „Jestem bardzo mocno przekonany o samozarządzaniu i mam co najmniej pięć różnych aplikacji i narzędzi do planowania i organizowania” – powiedziała.

„Pomaga znać podstawowe zasady podatkowe i księgowe oraz sposób na śledzenie zysków, strat i wydatków. Jestem finansową i doświadczoną dziewczyną, więc naturalne było obserwowanie, ile zarabiam”.