13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

🇵🇱 Polska: Pierwsze wykonanie na żywo „The Tower”.

🇵🇱 Polska: Pierwsze wykonanie na żywo „The Tower”.

Luna po raz pierwszy wykonała na żywo utwór „The Tower” na imprezie Melfest WKND w Sztokholmie.

Reprezentant Polski po raz pierwszy na żywo wykonał swój utwór na Eurowizję 2024 „The Tower”. Luna jest jedną z czterech uczestniczek Eurowizji 2024 biorących udział w Melfest WKND 2024 w stolicy Szwecji Sztokholmie.

Przed wydarzeniem Eurovoc rozmawiała z Luną o jej udziale w tegorocznym konkursie. Rozmawialiśmy z Luną o historii „The Tower”, a jej piosenkę wyprodukowała polska reprezentantka.

W wywiadach dla innych mediów ujawnił także, że piosenka została przerobiona na potrzeby sceny Eurowizji. Wyjaśniła:

Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że będzie potężna, piosenka będzie podniosła, refren będzie ekscytujący i, miejmy nadzieję, zabrzmi bardziej dramatycznie i spektakularnie,

Luna będzie reprezentować Polskę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji ze swoim utworem „The Tower”. Luna została wybrana spośród około 60 artystów, którzy potwierdzili chęć reprezentowania Polski na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Źródło obrazu: Dorota Szulc / TVP | Źródło: DIGENIC UROWIGINIA

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. „To nie ja!” Edyty Korniak Ich debiutancki rok przyniósł najlepsze jak dotąd wyniki, ponieważ dzięki tej piosence osiągnęli drugie miejsce. Potem Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii braków kwalifikacji, Polska wycofała się z turnieju ze względów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku aż do 2017 roku zakwalifikowali się do finałów, znacząco wygrywając konkurs.