13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rozmowy polskich rolników z rządem utknęły w ślepym zaułku

Rozmowy polskich rolników z rządem utknęły w ślepym zaułku

Premierowi Donaldowi Tuskowi nie udało się osiągnąć porozumienia z polskimi rolnikami w sprawie zakończenia protestów przeciwko importowi ukraińskich produktów rolnych.

Reklama

W Warszawie zakończyło się kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska z rolnikami.

Przedstawiciele protestujących przekazali po rozmowach, że szef rządu przedstawił propozycje rozwiązania części problemów, z którymi borykają się polscy producenci żywności, jednak w trakcie spotkania nie osiągnięto porozumienia.

Rolnicy przed rozmowami zapowiadali, że w przypadku niespełnienia ich żądań ich protest na granicy z Ukrainą może się nasilić.

Ciężarówki próbujące wjechać na Ukrainę w południowo-wschodniej Polsce stoją obecnie w kolejkach trwających do 24 dni, ponieważ protesty rolników blokują wszystkie przejścia drogowe prowadzące do ogarniętego wojną kraju.

Około 650 pojazdów czeka w 17-kilometrowej kolejce na wyjazd z kraju. Protestujący rolnicy wpuszczają na Ukrainę tylko 12 ciężarówek co 12 godzin.

Umożliwiają jednak transport pomocy humanitarnej i wojskowej, żywych zwierząt i trenerów.

Polscy rolnicy protestują od listopada 2023 r. Do ich żądań należy odrzucenie przez Polskę unijnego Zielonego Ładu i uszczelnienie wschodnich granic kraju przed nadmiernym importem ukraińskich produktów rolnych na krajowy rynek. , nieuczciwa konkurencja miała wpływ na ich działalność.

READ  Tramwaj Wilanów-Śródmieście, Warszawa, Polska