Viktor Orban o Sorosie- „nie będzie śmiał się ostatni”

Na wtorkowym kongresie swojej partii, Viktor Orban wyeksponował dwie kwestie, które jego zdaniem stanowią ogromne zagrożenie dla współczesnej Europy. Pierwszą z nich jest nielegalna imigracja. Drugim problemem jest kierunek w jakim idzie Unia Europejska- „Europy Brukseli” czy „Europy Narodów”. W tym kontekście zaznaczył, że tylko naród może decydować z kim chce żyć we własnym państwie i nikt inny nie ma prawa zmuszać narodu do czegoś, co jest wbrew jego woli.

Jak twierdzi Orban, istnieje wiele instytucji finansowanych z zagranicy,które organizują, popierają i finansują nielegalną imigrację a co za tym idzie, działają jak koń trojański terroryzmu. Jego zdaniem działania wspierające nielegalną migrację -m.in. poprzez przemycanie ludzi- powinny zostać ukarane. Jak uważa węgierski premier, zrozumiałym jest, że Węgrzy chcą wiedzieć kto stoi za tymi instytucjami.

Premier podkreślił,że Węgry, jako dumne europejskie państwo, chcą pierwotnej wersji Unii Europejskiej- Unii ojców założycieli a nie aktualnie kreowanego „Królestwa Brukseli”. Jak mówi Orban, tam gdzie jest budowane królestwo, w tle znajdują się osoby, które poprzez wpływy polityczne dobierają władze. Dodał, że jest taki człowiek w tle: „zdeterminowany, bogaty, uważający siebie za lepszego od innych a nazywa się George Soros”. W swoim wystąpieniu premier Węgier nazwał amerykańskiego milionera „spekulantem prowadzącym rozbudowane sieci mafijne”. Ponadto określił Sorosa jako „zagrożenie dla pokoju i przyszłości Europy”.

Zdaniem Orbana, planem Sorosa jest zasiedlenie w Europie co roku miliona imigrantów, pochodzących z różnych kręgów kulturowych a cel ten ma być zrealizowany siłą- nawet wbrew woli Europejczyków. Jak sądzi węgierski premier, Soros wdraża swój plan relokacyjny poprzez „organizacje finansujące osiedlanie imigrantów w Europie” oraz „sieć mafijną organizacji pozarządowych i przemytników ludzi”.

Jak stwierdził Viktor Orban „nie pozwolimy aby Soros śmiał się ostatni”.

Zdj: Károly Árvai/kormany.hu

Magdalena Chudy