Orban: Organizacje pozarządowe współpracują z przemytnikami ludzi

George Soros w ostatnim czasie jest wrogiem numer jeden dla rządu Victora Orbana. Na naszych łamach pisaliśmy już wielokrotnie o publicznej kampanii wycelowanej w niego, wczoraj przetłumaczyliśmy chociażby oficjalny rządowy spot emitowany w węgierskich telewizjach. Orban na antenie Kossuth Radio mówił o wspieraniu przez organizacje pozarządowe przemytników.

W programie ,,180 minut” premier Victor Orban mówił głównie o Włoszech, gdzie obecnie dociera najwięcej imigrantów. Zdaniem Orbana dużym wsparciem dla przemytników ludzi są współpracujące z nimi organizacje pozarządowe finansowe przez Unię Europejską i miliardera Sorosa. Premier Węgier powołuje się przy tym na dowody, które przytaczane są przez włoską prasę.

Według Orbana celem Sorosa jest doprowadzenie do wymieszania kulturowego ludności w Europie, co osiągnięte zostanie przez napływ obcej kulturowo ludności z innych kontynentów.

Wypowiedzi premiera Victora Orbana są dość zdecydowane, bowiem sugerują przyzwolenie władz Unii Europejskiej dla dalszego nawarstwiania się kryzysu imigracyjnego. Orban wskazał, iż efektem tego kryzysu są rosnące zagrożenia terrorystyczne.

Łukasz Religa

Fot: European Parlament