12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zwyciężczyni mieszanego konkursu piękności w Polsce złożyła skargę do prokuratury w związku z nadużyciami w Internecie

Zwyciężczyni mieszanego konkursu piękności w Polsce złożyła skargę do prokuratury w związku z nadużyciami w Internecie

Zwyciężczyni mieszanego konkursu piękności w Polsce powiadomiła prokuraturę po tym, jak jej zwycięstwo stało się przedmiotem obelg i krytyki, w tym ze strony wybitnego komentatora skrajnie prawicowego.

Victoria Forrest, której matka jest Polką, a ojciec Brytyjczykiem, w zeszłym miesiącu zdobyła tytuł Miss Russo. Choć urodziła się w Londynie, Forrest wkrótce przeprowadziła się do Polski i dorastała w Rzeszowie, mieście w południowo-wschodniej Polsce, gdzie obecnie studiuje.

Jego zwycięstwo przeszło w dużej mierze niezauważone w innych częściach Polski aż do tego tygodnia, kiedy Tomasz Sommer, były polityk i redaktor skrajnej prawicy, skomentował je w usuniętym już tweecie.

– Czy widziałeś pannę Resso? zapytał ponad 60 000 obserwujących na X. „Takie są kobiety w tym mieście. Czy za rok będzie dziewczyna z jajami? „

Najwyższy CzasGazeta, której redaktorem naczelnym jest Sommer, opublikowała później artykuł, w którym stwierdzono, że Vana była „niewątpliwie przystojna i dobrze mówiła po polsku”, „podobnie jak mieszkaniec regionu”.

„Wybór [Miss] Rzeszowskie jury wydaje się kolejnym przejawem poprawności politycznej i narzucania Polakom wielokulturowości” – dodali. „Czy w Rzeszowie nie ma piękniejszych Polek?”

Doprowadziło to do krytyki wyboru Forest na Miss Race w mediach społecznościowych i komentarzy, że została wybrana tylko ze względu na kolor skóry.

W filmie opublikowanym na TikToku Forrest odpowiedział, że spotkał się z niewyobrażalną nienawiścią ze strony Sommera i Internetu. Najwyższy Czasopinie.

„Jestem Polakiem i całe życie jestem związany z Rzeszowem” – powiedział. „Kocham Rzeszów, czułam się tu bezpiecznie. Spotkałam się już z nienawiścią, ale nie na taką skalę. Czasem dzieci powiedziały mi coś nieprzyjemnego, a potem zdarzały się pojedyncze przypadki. Ale nigdy nie spodziewałam się nienawiści na taką skalę.

READ  Polska jest o krok bliżej do akceptacji kontrowersyjnego prawa majątkowego

Forest zwróciła się również do prawnika, który mógłby pomóc w podjęciu działań przeciwko molestowaniu.

@forrest_victoria Bardzo proszę lub sząże dla tego postu, czy możemy podnieść konsekwencje prawne? #Hejt #ofiarahejtu ♬ Oryginalny dźwięk – 👸🏾•IG:forrest_victoria

Tymczasem Polska Miss, organizatorka głównego ogólnopolskiego konkursu piękności, w którym Forrest wystartuje we wrześniu tego roku i w którym Rzeszów zdobył tytuł, ogłosiła swoje wsparcie prawne dla Forresta.

W piątek Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie potwierdziła to lokalnym mediom Wiadomości z Rzeszowa Zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa otrzymali od prawnika reprezentującego Foresta.

Zarzucono mu naruszenie polskiego prawa dotyczącego przestępstw z nienawiści, które stanowi, że publiczne znieważenie osoby ze względu na tożsamość narodową, etniczną, rasową lub religijną jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat więzienia.

Zawiadomienie nie zostało skierowane przeciwko konkretnej osobie, ale dotyczyło „kilkudziesięciu komentarzy w Internecie”, które teraz prokuratorzy przeanalizują i zadecydują, czy postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym.


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Las Wiktorii/Facebook