18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła – Diamondbacks i Jordan Montgomery zgadzają się na roczną umowę

Źródła – Diamondbacks i Jordan Montgomery zgadzają się na roczną umowę

Leworęczni Jordan Montgomery i Arizona Diamondbacks zgodzili się na roczny kontrakt o wartości 25 milionów dolarów, który obejmuje opcję nabycia uprawnień przez zawodnika na drugi sezon, jak podają źródła ESPN we wtorek wieczorem, potwierdzając rotację mistrzów Ligi Narodowej przewagą po sezonie. Od drużyny, która pokonała ich w World Series.

Umowa, która oczekuje na faktyczną realizację, wygasa bezpłatną agencję Montgomery'ego na dwa dni przed dniem otwarcia i może obejmować opcję zawodnika drugiego roku za 20 milionów dolarów, jeśli Montgomery rozegra 10 meczów. Źródła podają, że opcja wynosiłaby 22,5 miliona dolarów, jeśli Montgomery osiągnie 18 startów i 25 milionów dolarów przy 23 startach.

Po rozpoczęciu zimy z nadzieją na dziewięciocyfrową transakcję, 31-letni Montgomery podpisał kontrakt za ułamek tej kwoty, co stanowiło zamach stanu dla drużyny Diamondbacks, której wielkie przejęcie poza sezonem, Eduardo Rodriguez, trafiło w tym tygodniu na listę kontuzjowanych, ponosząc poważną stratę . Czuję się smutny. Montgomery dołączy do drużyny, w skład której wchodzą czołowi debiutanci Zach Gallen i Meryl Kelly, a także 25-letni Brandon Pvadt.

Rynek Montgomery'ego wydaje się być silny po wspaniałym sezonie, w którym zanotował on najlepszy w karierze ERA na poziomie 3,20 w 188⅔ rundach, z czego ostatnie 67⅔ miało miejsce w drużynie Texas Rangers po ostatecznym terminie handlu z St. Louis. Kontynuował swoją doskonałość po sezonie, przerzucając siedem rund bez szans w rundzie z dziką kartą przeciwko Tampa Bay, a następnie notując imponujące 14 rund w American League Championship Series.

Zamiast tego losy Montgomery'ego odzwierciedlały losy trzech innych najważniejszych klientów jego agenta, Scotta Borasa. Zapolowy/pierwszy bazowy Cody Bellinger, żądający ponad 150 milionów dolarów, podpisał kontrakt z Chicago Cubs za 80 milionów dolarów w ciągu trzech lat. Zwycięzca National League Cy Young, Blake Snell, otrzymał z San Francisco dwuletni kontrakt o wartości 62 milionów dolarów, po tym jak celował w dodatkowe 150 milionów dolarów. Dołączył do trzecibazowego Matta Chapmana, który chciał dziewięciu liczb, ale dostał trzy lata i 54 miliony dolarów w San Francisco.

READ  Wiadomości Raiders: Derek Carr wydaje się być skupiony na kolejnym wyborze zespołu

Podobnie jak wszyscy trzej, którzy zrezygnowali po pierwszym roku obowiązywania umów, Montgomery będzie kontrolował, czy trafi na bezpłatną agencję w obciążonej klasie w latach 2024–2025. Rozczarowanie związane z gwarancją potęguje dołączenie do zespołu Diamondbacks, który wkracza w 2024 rok w znacznie lepszej formie niż w zeszłym roku, przygotowując się do starcia z Los Angeles Dodgers i Giants, a także San Diego Padres.

Montgomery to najnowsze nabycie podczas pracowitej zimy w Arizonie, której płace wzrosną do rekordowych 168 milionów dolarów. Oprócz Montgomery'ego i Rodrigueza, Diamondbacks ponownie zakontraktowali lewego obrońcę Lourdes Gurriel Jr. oraz zapolowych Joca Pedersona i Randalla Grichuka. Wymienili się także za trzeciego bazowego Eugenio Suareza.

Najlepszym zawodnikiem wszechczasów jest Montgomery, który dołącza do swojej czwartej drużyny od czasu, gdy New York Yankees – z którymi spędził pierwsze sześć sezonów swojej kariery – przekazał go do St. Louis w ostatecznym terminie w 2022 r. Niezawodny miotacz inningowy, który ma ponad 30… Startujący od trzech sezonów z rzędu, z rekordem kariery 38-34, ERA na poziomie 3,68 i 705 strikeoutami w 755 rundach po tym, jak Nowy Jork wybrał go z Uniwersytetu Południowej Karoliny w czwartej rundzie draftu w 2014 roku.

Wyposażony w tonącą szybką piłkę i solidną krzywiznę zwaną kulą śmierci, Montgomery przedarł się przez Houston Astros w ALCS, po czym pozwolił na cztery runy w sześciu rundach w przegranej w drugim meczu z Diamondbacks. Był to jedyny mecz, który Rangersi przegrali w drodze do swojego pierwszego zwycięstwa w World Series i powrót był zainteresowany wspólnym interesem.

Jednak niepewność co do praw lokalnych telewizji w Teksasie nadwyrężyła budżet Rangersów, zmuszając Montgomery'ego do rozważenia innych opcji. Rozmowy z Boston Red Sox nigdy nie wyszły poza wczesną fazę, podobnie jak rozmowy z Yankees. Giants byli kiedyś zalotnikami, ale wycofali się po podpisaniu kontraktu ze Snellem. Dopiero niedawno Diamentogrzbiet pojawił się jako potencjalne miejsce lądowania.

READ  Brown C Nick Harris prawdopodobnie będzie wymagał operacji kolana pod koniec sezonu

To idealne miejsce do lądowania dla Montgomery’ego, którego podejście oparte na danych jest zgodne z podejściem trenera Diamondbacks Brenta Strome’a i stratega Dana Harena. A jeśli uda mu się pomóc Arizonie w październiku w taki sam sposób, jak zrobił to z Rangersami w zeszłym sezonie, Diamondbacks mogą po raz kolejny zaskoczyć Ligę Narodową, w której faworytami do zdobycia proporczyka są Dodgers i Atlanta Braves.