7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zobowiązanie Apple do obsługi wiadomości RCS może ostatecznie doprowadzić do śmierci SMS-ów

Zobowiązanie Apple do obsługi wiadomości RCS może ostatecznie doprowadzić do śmierci SMS-ów

Dobra wiadomość jest taka Przychodzę na twój czat grupowy. Dzisiaj Apple poinformowało, że doda obsługę standardu przesyłania wiadomości RCS do iPhone’a. Strona internetowa 9to5Mac Zgłosiłem nowinę W przyszłym roku Apple udostępni aktualizację oprogramowania, która zapewni obsługę standardu przesyłania wiadomości w systemie iOS, który jest już powszechnie używany w telefonach z Androidem.

RCS, czyli Rich Communications Standard, to usługa przesyłania wiadomości, która stanowi krok dalej niż standardy przesyłania wiadomości SMS i MMS stosowane w smartfonach od chwili ich pojawienia się. RCS potrafi więcej niż tylko SMS-y i MMS-y: umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości pomiędzy swoimi urządzeniami; Obsługuje potwierdzenia odczytu; Jest też więcej zabawnych rzeczy, takich jak możliwość łatwego dodawania emotikonów i GIF-ów do rozmowy. Dodaje także dodatkowe warstwy zabezpieczeń, których brakuje starszym standardom przesyłania wiadomości.

Apple słynie z rezygnacji z RCS na rzecz własnej platformy iMessage, tworząc warstwę niezgodności, o której boleśnie zdaje sobie sprawę każdy posiadacz telefonu z Androidem – lub każdy użytkownik iPhone’a, który regularnie wysyła SMS-y do osób posiadających telefony z Androidem. Udostępniane filmy między systemami iOS i Android są nieporęczne i mają małą przepustowość, a użytkownicy Androida często są zdezorientowani czatami grupowymi, nieodebranymi wiadomościami, brakiem emoji i innymi błędami.

Przez wiele lat Apple polegał na wiadomościach SMS i MMS, aby zmniejszyć przepaść cyfrową pomiędzy tymi platformami przesyłania wiadomości. To ostatnia poważna pozycja, ponieważ RCS jest już wspierany przez głównych graczy, takich jak Google, Verizon, AT&T i T-Mobile. Kiedy Apple doda obsługę RCS, nie będzie już potrzebował starego mostu, a to posunięcie może oznaczać ostateczny koniec SMS-ów.

„SMS już dawno zniknął” – mówi Anshil Saj, główny analityk w firmie Moor Insights and Strategy zajmującej się analizą technologii. „Teraz SMS może umrzeć i zajść słońce. W ten sposób można wyeliminować wszystkie wirusy i wszystkie luki w zabezpieczeniach generowane przez SMS.

READ  Przypomnienie: zamów w przedsprzedaży 19 wspaniałych gier na PS4, zanim opuszczą PS Plus w przyszłym tygodniu

Ten krok nie następuje natychmiast. Apple powiedział 9to5Mac, że obsługa RCS pojawi się „w drugiej połowie przyszłego roku”. Ten czas sugeruje, że wsparcie może pojawić się wraz z następną wersją iOS, która zwykle jest wydawana we wrześniu.

Jest to więc wyjście, ale z pewnością bliższe niż poprzedni plan Apple dotyczący tej funkcji, który najwyraźniej zakładał „nigdy”. Rok temu wydawało się, że Apple nie myślał o obsłudze RCS na iPhone’ach. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, zażartował, że możesz „kupić mamie iPhone’a”, jeśli masz problemy z komunikowaniem się z użytkownikami różnych urządzeń. Od tego czasu na firmę nałożono presję, aby wdrożyć RCS, a wraz z ewolucją każdej z nich pojawiła się pewna kompatybilność między platformami.