13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zobowiązanie Apple do obsługi wiadomości RCS może ostatecznie doprowadzić do śmierci SMS-ów

Zobowiązanie Apple do obsługi wiadomości RCS może ostatecznie doprowadzić do śmierci SMS-ów

Dobra wiadomość jest taka Przychodzę na twój czat grupowy. Dzisiaj Apple poinformowało, że doda obsługę standardu przesyłania wiadomości RCS do iPhone’a. Strona internetowa 9to5Mac Zgłosiłem nowinę W przyszłym roku Apple udostępni aktualizację oprogramowania, która zapewni obsługę standardu przesyłania wiadomości w systemie iOS, który jest już powszechnie używany w telefonach z Androidem.

RCS, czyli Rich Communications Standard, to usługa przesyłania wiadomości, która stanowi krok dalej niż standardy przesyłania wiadomości SMS i MMS stosowane w smartfonach od chwili ich pojawienia się. RCS potrafi więcej niż tylko SMS-y i MMS-y: umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości pomiędzy swoimi urządzeniami; Obsługuje potwierdzenia odczytu; Jest też więcej zabawnych rzeczy, takich jak możliwość łatwego dodawania emotikonów i GIF-ów do rozmowy. Dodaje także dodatkowe warstwy zabezpieczeń, których brakuje starszym standardom przesyłania wiadomości.

Apple słynie z rezygnacji z RCS na rzecz własnej platformy iMessage, tworząc warstwę niezgodności, o której boleśnie zdaje sobie sprawę każdy posiadacz telefonu z Androidem – lub każdy użytkownik iPhone’a, który regularnie wysyła SMS-y do osób posiadających telefony z Androidem. Udostępniane filmy między systemami iOS i Android są nieporęczne i mają małą przepustowość, a użytkownicy Androida często są zdezorientowani czatami grupowymi, nieodebranymi wiadomościami, brakiem emoji i innymi błędami.

Przez wiele lat Apple polegał na wiadomościach SMS i MMS, aby zmniejszyć przepaść cyfrową pomiędzy tymi platformami przesyłania wiadomości. To ostatnia poważna pozycja, ponieważ RCS jest już wspierany przez głównych graczy, takich jak Google, Verizon, AT&T i T-Mobile. Kiedy Apple doda obsługę RCS, nie będzie już potrzebował starego mostu, a to posunięcie może oznaczać ostateczny koniec SMS-ów.

„SMS już dawno zniknął” – mówi Anshil Saj, główny analityk w firmie Moor Insights and Strategy zajmującej się analizą technologii. „Teraz SMS może umrzeć i zajść słońce. W ten sposób można wyeliminować wszystkie wirusy i wszystkie luki w zabezpieczeniach generowane przez SMS.

READ  Szef Xbox Game Studios mówi, że Team Redfall powinien być lepiej przygotowany do bycia „pierwszą stroną”

Ten krok nie następuje natychmiast. Apple powiedział 9to5Mac, że obsługa RCS pojawi się „w drugiej połowie przyszłego roku”. Ten czas sugeruje, że wsparcie może pojawić się wraz z następną wersją iOS, która zwykle jest wydawana we wrześniu.

Jest to więc wyjście, ale z pewnością bliższe niż poprzedni plan Apple dotyczący tej funkcji, który najwyraźniej zakładał „nigdy”. Rok temu wydawało się, że Apple nie myślał o obsłudze RCS na iPhone’ach. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, zażartował, że możesz „kupić mamie iPhone’a”, jeśli masz problemy z komunikowaniem się z użytkownikami różnych urządzeń. Od tego czasu na firmę nałożono presję, aby wdrożyć RCS, a wraz z ewolucją każdej z nich pojawiła się pewna kompatybilność między platformami.