16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zobacz nowy skafander kosmiczny, który astronauci Artemis będą nosić na Księżycu

Zobacz nowy skafander kosmiczny, który astronauci Artemis będą nosić na Księżycu

(CNN) Po ponad 50 latach ciszy Księżyc ponownie stanie się celem podróży kosmicznych.

Opinia publiczna wkrótce pozna nazwiska czterech astronautów, którzy w przyszłym roku wyruszą wokół Księżyca na pokładzie rakiety Artemis II. Trzej Amerykanie i jeden Kanadyjczyk zostaną ujawnieni 3 kwietnia przez NASA Leć dalej niż jakikolwiek człowiek Podróżował podczas misji Apollo.

Proces selekcji jest utrzymywany w tajemnicy, ale pula astronautów jest bardziej zróżnicowana niż dekady temu.

Jak wspomniano w książce Toma Wolfe’a z 1979 roku o wyścigu kosmicznym, każdy Członek załogi musi uosabiać „właściwe rzeczy” Zademonstruj cechy dobrego współpracownika i skutecznego komunikatora, który oczekuje nieoczekiwanego.

A kiedy astronauci Artemis III pójdą o krok dalej i wylądują na Księżycu być może już w 2025 roku, będą potrzebować czegoś innego: odpowiedniego skafandra.

Wbrew grawitacji

Główny inżynier Axiom, Jim Stein, nosi nowy skafander kosmiczny podczas wydarzenia księżycowego astronautów Axiom Space Artemis III w Space Center Houston 15 marca.

W tym tygodniu NASA i Axiom Space zaprezentowały nowy skafander kosmiczny, który będzie noszony przez pierwszą kobietę i pierwszą kolorową osobę, która będzie chodzić po Księżycu.

Załoga Artemis 3 będzie dążyć do wylądowania na niezbadanym biegunie południowym Księżyca, gdzie znajdują się zamarznięte, stale zacienione regiony, w których lód pozostaje zamarznięty od miliardów lat.

Przeprojektowany kombinezon pozwala na większy zakres ruchu i zawiera wysoce izolowane buty i nie tylko Innowacje, które powinny ułatwić eksplorację Powierzchnia księżyca. Najwyższy czas Skafandry kosmiczne noszone przez amerykańskich astronautów nie zostały ulepszone od czasu rozpoczęcia programu promów kosmicznych.

Ujawniony prototyp nowego projektu Axiom Space pojawia się w kolorze czarnym, niebieskim i pomarańczowym. Jednak rzeczywiste kombinezony będą tradycyjnie białe z czasów Apollo, aby chronić astronautów przed dzikimi wahaniami temperatury.

Dinoroztocze!

Dinozaury były jednymi z największych stworzeń, jakie kiedykolwiek wędrowały po ziemi. Teraz naukowcy odkryli jeden, który pobił rekordy wśród gigantów.

READ  NASA odkryła nadającą się do zamieszkania egzoplanetę wielkości Ziemi, Gliese 12b

Dinozaur zwany Mamenchisaurus sinocanadorum lubił skubać bujną zieleń drzew – do której mógł z łatwością dotrzeć, ponieważ stworzenie Ogromna szyja dłuższa niż autobus szkolny.

15,1-metrowa szyja zauropoda, najdłuższa ze wszystkich znanych dinozaurów, pozwalała mu stać w miejscu i jeść przez wiele godzin.

Ale jak mamenchizaur mógł nie czuć się przytłoczony tak ekstremalną cechą? Sekret tkwił w jej wypełnionych powietrzem kościach.

zastanawiać się

W Japonii odkryto nowy gatunek jaszczurki.

W Japonii odkryto niesamowity gatunek storczyka kwitnącego w wiejskich ogrodach i na balkonach na przedmieściach.

Rzadkie znalezisko o delikatnych różowych i białych kwiatach Wydaje się być utkany ze szkłanależy do grupy storczyków zwanych Spiranthes, czyli „damskimi lokami”.

Naukowcy byli w stanie odróżnić tę orchideę od innych członków jej rodziny, ponieważ kwiaty otwierają się wcześnie, a roślina ma raczej gładkie niż owłosione łodygi.

inne światy

Kiedy naukowiec z misji NASA ponownie przeglądał zdjęcia Wenus z 1991 roku wykonane przez sondę kosmiczną Magellan, zauważył coś niezwykłego. Dwa obrazy tej samej cechy pojawiły się w dużych odstępach od siebie.

Osiem miesięcy po pierwszym przejściu Magellana otwór w jednym z największych wulkanów na planecie prawie się podwoił i wypełnił jeziorem lawy.

Zmiana ujawnia Bezprecedensowe dowody aktywności wulkanicznej na powierzchni Wenus, coś, co przyszłe misje mogą śledzić w ciągu dekady.

Tymczasem poszukiwanie wody na Marsie ujawniło ślady niedawnego lodowca, który kiedyś istniał w pobliżu ciepłego równika Czerwonej Planety.

Lodowiec już nie istnieje. Ale naukowcy odkryli skorupę z soli Zachował niesamowite szczegóły kawałka lodu – Znajduje się w miejscu, w którym ludzie mogą ostatecznie wylądować na Marsie.

tajemnice oceanu

Gigantyczna kępa wodorostów zmierza na plaże Florydy i inne miejsca w Zatoce Meksykańskiej.

„Uważaj na Bloba, on czołga się / I skacze, ślizga się i ślizga / Po podłodze!”

READ  Kluczowe odkrycie w poszukiwaniu pochodzenia życia - astronomowie odkrywają największą cząsteczkę w kosmicznej "pułapce pyłowej"

Te dramatyczne teksty pochodzą z piosenki przewodniej do filmu „The Blob” z 1958 roku, ale służą również jako ostrzeżenie przed gigantyczną plamą przemierzającą ocean. Plątanina alg morskich Sargassum rozciąga się na ponad 5000 mil (8047 kilometrów) w głąb Oceanu Atlantyckiego.

Pływający punkt – który może być największy w historii – może tego lata wyrzucać kępy śmierdzących wodorostów na plaże Florydy i inne miejsca wzdłuż Zatoki Meksykańskiej.

To bezprecedensowe zjawisko może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla ludzi, jak i życia w oceanach.

Masy trawy morskiej stanowią doskonałe siedlisko dla ryb i innych stworzeń morskich, ale mogą również tworzyć martwe strefy – a nawet Uwalnia toksyczne gazy, gdy tylko uderzy w ziemię.

odkrycia

Przygotuj się na szok:

– To może być bardziej przerażające niż sedno. Naukowcy znaleźli „Przerażające” skały z plastikowych śmieci Na brazylijskiej wulkanicznej wyspie Trynidad.

– pozostałości A Znaleziono rzymską arystokrację pochowaną wraz z klejnotami W wyłożonej ołowiem trumnie po tym, jak archeolodzy odkryli ukryty grobowiec w północnej Anglii.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba uchwycił A Błysnęło nowe zdjęcie rzadkiej gwiazdy To zaraz wybuchnie.

Podoba ci się to, co czytasz? Och, ale jest więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymywać na swoją skrzynkę odbiorczą kolejny numer Wonder Theory, dostarczony przez autorów CNN Space and Science Ashleya Stricklanda I Katie Hunt. Zadziwiają ich planety poza naszym układem słonecznym i odkrycia ze starożytnego świata.