16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zima zbuduje w Polsce fabrykę nadmorskich turbin wiatrowych za 80 mln euro

Zima zbuduje w Polsce fabrykę nadmorskich turbin wiatrowych za 80 mln euro

Hiszpańska firma Windar Renovables zdecydowała się zainwestować 80 mln euro w budowę nowej fabryki wież morskich w Polsce, która będzie obsługiwała rozwijający się przemysł morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

Oczekuje się, że budowa rozpocznie się w tym roku, a produkcja ma ruszyć na początku 2024 r., a nowa generacja turbin podwodnych o mocy od 14 do 16 megawatów będzie produkować zimą 100 wież rocznie.

W kompleksie fabrycznym o powierzchni 120 tys.

Pozwoli to na produkcję 450 ton sekcji o średnicy 10 metrów i długości 50 metrów z rzędu, co stworzy 450 żywych miejsc pracy w nowym zakładzie po uruchomieniu, podała firma.

Ponieważ Winter planuje skoncentrować się na krajach bałtyckich i innych krajach na Morzu Północnym, głównym rynkiem docelowym firmy jest obecnie Polska, której rząd sprzedał już na aukcji pierwsze 5,9 gigawatów z planowanych 10,9 gigawatów morskich elektrowni wiatrowych. Podpisanie Prawa Morskiego w 2021 r.

W pierwszej fazie niektóre „Najwięksi na świecie „wytwórcy morskiej bryzy”. Otrzymała już umowę o przekierowaniu (KTR) wydaną przez polski Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Faza II rozwoju obejmuje dwie aukcje CfD, pierwszą 2025 i drugą 2027, każda o dodatkowej mocy 2,5 GW.

Winter, we współpracy z hiszpańską firmą stoczniową Navandia, buduje również inną podkonstrukcję morską dla powietrza, ostatnią z nich jest jej budowa. Fundacja 100. kurtki Na podwórzu Navandia w Fenn.

Śledź offshoreWIND.biz:

READ  Chains.com zdobywa licencję na działalność w Polsce, kontynuuje ekspansję na rynki europejskie