16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ziemia: Księżyc w nowiu będzie najbliżej Ziemi „dzisiejszej nocy”;  Niebiański cud wydarzył się 993 lata później

Ziemia: Księżyc w nowiu będzie najbliżej Ziemi „dzisiejszej nocy”; Niebiański cud wydarzył się 993 lata później

Księżyc w nowiu zbliży się do Ziemi 21 stycznia 2023 roku, od średniowiecza. Mówi się, że to astronomiczne wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy od 993 lat i prawdopodobnie powtórzy się za kolejne 345 lat.

Ze względu na bliskość Ziemi nów będzie najbardziej widoczny na niebie od 3 grudnia 1030 r. „Timeanddate.com” ujawnił informacje po przeglądzie z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA. Dziś Księżyc będzie oddalony od Ziemi o 356 568 kilometrów, czyli 221 561 mil. Ci, którzy przegapią dzisiejszy wypadek, będą musieli poczekać do 20 stycznia 2368 roku, aby go doświadczyć.

Orbita Księżyca przechodząca przez Ziemię jest daleka od idealnego koła. W rzeczywistości jest eliptyczny i przedstawia ledwo rozciągnięty okrąg. Ze względu na swój kształt odległość między Księżycem a Ziemią stale się zmienia w ciągu miesiąca. Punkt orbity Księżyca najbliżej Ziemi nazywany jest „peryhelium”, podczas gdy punkt najbardziej oddalony od planety nazywany jest „apogeum”. Najdłuższą odległość od Ziemi do Księżyca obserwuje się, gdy Ziemia znajduje się najbliżej Słońca. Stało się to 4 stycznia. Około 2000 lat temu trzy nowe księżyce miały miejsce w odległości mniejszej niż 356 570 km.

Wenus i Saturn zrównają się w dzień po nowiu. Dzisiejszy nów ma wielkie znaczenie, ponieważ wyznacza początek Chińskiego Nowego Roku Księżycowego, znanego również jako „Konkurs Wiosny”. Według chińskiego kalendarza ten rok nazywany jest „Rokiem Królika”. Chiński kalendarz zawiera metodologie księżycowe i galwaniczne, aby zapewnić daty. Całkowita odległość między Księżycem a Ziemią przy takich zdarzeniach jest krytyczna. 20 kwietnia świat będzie świadkiem całkowitego zaćmienia obrazów galwanicznych w Australii, Timorze Wschodnim i Papui Zachodniej. Również w październiku pierścieniowe zaćmienie światła będzie widoczne w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Ameryce Południowej.

Instrukcje

Pytanie 1. Jaka jest odległość między Ziemią a Słońcem?
Odpowiedź. Całkowita odległość między Ziemią a Słońcem wynosi 147,21 mln km.

READ  Czy koguty rozpoznają swoje odbicie? Odkrywanie samoświadomości

Pytanie 2. Czym jest zielona planeta?
Odpowiedź. Uran jest znany jako zielona planeta.

Oświadczenie o wyłączeniu odpowiedzialności: Autorem tych treści jest agencja zewnętrzna. Wyrażone tutaj opinie należą do odpowiednich autorów/podmiotów i nie reprezentują poglądów The Economic Times (ET). ET nie gwarantuje, nie popiera ani nie popiera żadnej z jej treści ani nie jest w żaden sposób za nią odpowiedzialna. Prosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych działań, aby podane informacje i treści były prawidłowe, aktualne i zweryfikowane. ET niniejszym zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, związanych z raportem i jakąkolwiek jego zawartością.