16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zgodnie z notatką, PGA Tour odmawia wydania graczom, którzy chcą wziąć udział w inauguracyjnym wydarzeniu LIV w Londynie w przyszłym miesiącu

Zgodnie z notatką, PGA Tour odmawia wydania graczom, którzy chcą wziąć udział w inauguracyjnym wydarzeniu LIV w Londynie w przyszłym miesiącu

Zgodnie z notatką otrzymaną przez ESPN, PGA Tour odmówiło wypuszczenia graczy chcących zagrać w pierwszym turnieju finansowanym przez Arabię ​​Saudyjską LIV Golf Invitational Series.

Pierwszy turniej, zaplanowany na 9-11 czerwca w Londynie, zbiega się z RBC Canadian Open na PGA Tour w tym tygodniu. W rezultacie gracze PGA Tour będą musieli uzyskać przepustkę Tour, aby wziąć udział w turnieju LIV.

Oczekiwano, że PGA Tour wyda graczom informacje podobne do tych, które oferował na inne międzynarodowe imprezy, ale tak się nie stanie, ponieważ Tour powiadomił swoich graczy we wtorek poprzez notatkę.

W notatce czytamy: „Poinformowaliśmy tych, którzy złożyli wniosek, że ich wniosek został odrzucony zgodnie z regulaminem PGA Tour. W związku z tym członkowie Tour nie są upoważnieni do udziału w londyńskiej imprezie SGA zgodnie z naszymi przepisami”. „Jako organizacja członkowska wierzymy, że ta decyzja leży w najlepszym interesie PGA Tour i jego graczy”.

W przeszłości komisarz PGA Tour Jay Monahan groził graczom zawieszeniem i/lub karą dożywocia, jeśli bez problemu wezmą udział w LIV Golf Series.

CEO LIV Golf Greg Norman Powiedział ESPN w zeszłym tygodniu, że zarejestrował graczy, którzy byli gotowi rzucić wyzwanie centrum PGA Tour na korcie.

„Mogę mówić tylko na podstawie informacji, które przekazał mi nasz zespół prawników, mam bardzo utalentowany zespół prawników w zakresie przepisów antymonopolowych i antykonkurencyjnych i uważamy, że jesteśmy we właściwym miejscu” – powiedział Norman. „Wierzymy, że gracze są niezależnymi kontrahentami i mają prawo grać, gdzie tylko chcą”.

Seria ośmiu wydarzeń LIV obejmie cztery turnieje rozgrywane w Stanach Zjednoczonych. Obejmie siedem wydarzeń sezonu regularnego oraz finał Tag Team Championship w Trump Doral w Miami w dniach 28-30 października.

Drugie wydarzenie saudyjskie zaplanowano na 1-3 lipca w Pumpkin Ridge Golf Club w Portland w stanie Oregon. 17 maja jest ostatecznym terminem składania wniosków o wydanie trasy dla tego wydarzenia.

READ  Borussia Dortmund 2:0 Newcastle – co to oznacza dla nadziei Calluma Wilsona w Lidze Mistrzów

Spodziewano się, że wydania zostaną przyznane imprezom zagranicznym, ale nie turniejom w Stanach Zjednoczonych

„Portland byłby prawdopodobnie interesującym punktem wyjścia do wypuszczania graczy i tych, którzy chcą zaangażować się w grę”, powiedział Norman w zeszłym tygodniu. „Ale bez względu na wszystko, to się wydarzy. Portland odbędzie się. To samo z Trump Bedminster, International, Rich Harvest Farms i Trump Doral. To wszystko się wydarzy”.

Phil Mickelson Jest jednym z graczy, którzy chcą zagrać na londyńskim wydarzeniu, powiedział w zeszłym miesiącu jego wieloletni agent Steve Lowe ze Sportfive. Wieloletni członkowie PGA Tour Lee Westwood I Sergio Garcia Potwierdzili również, że poprosili o zwolnienie trasy.

Norman powiedział ESPN w zeszłym tygodniu, że ponad 200 graczy zarejestrowało się w pierwszym turnieju, w tym około 15 ze 100 najlepszych graczy w oficjalnych rankingach golfowych.

Norman powiedział, że próbował współpracować z PGA Tour, ale Monahan nie chciał tego zrobić.

„Powiedzenie podczas PGA Tour, że jesteśmy związkiem renegatów, jest całkowicie błędne” – powiedział Norman. „Nie jesteśmy na osobnej trasie, jesteśmy dodatkiem do ekosystemu golfowego. Aby rzucić tę wrogość przeciwko mnie [is wrong]. Trafia też do innych instytucji. Tylko dlatego, że jestem bardzo szczęśliwy i wystarczająco szczęśliwy, aby być dyrektorem generalnym tej rozwijającej się możliwości w golfa, nie kieruj do mnie z pewnych powodów i powodów. To szaleństwo.”