12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zanim Tesla trafi do sprzedaży, ma jeszcze jeden plan dotyczący swoich robotów Optimus

Zanim Tesla trafi do sprzedaży, ma jeszcze jeden plan dotyczący swoich robotów Optimus

Tesla od kilku lat pracuje nad humanoidalnym robotem o nazwie Optimus, a firma udostępnia aktualizacje oprogramowania mniej więcej co miesiąc. W niedawnym oświadczeniu Elona Muska ujawniono, że Tesla nie tylko planuje sprzedać Optimusa i używać robota we własnych fabrykach, ale dyrektor generalny twierdzi również, że firma planuje zaoferować opcję leasingu technologii.

W oświadczeniu dot X Musk powiedział w sobotę, że Tesla ostatecznie zaoferuje opcje leasingu i sprzedaży robota Optimus, a firma przygotowuje się do leasingu technologii przed rozpoczęciem sprzedaży. Według niedawnego oświadczenia Muska Tesla spodziewa się rozpocząć sprzedaż Optimusa w przyszłym roku, co najwyraźniej rozpocznie się wraz z otwarciem firmy na wynajem.

Musk nie ujawnił żadnych innych szczegółów, np. komu Tesla planuje wydzierżawić robota ani jak program leasingowy Optimus może wyglądać dla konsumentów i innych firm.

Podczas zgromadzenia akcjonariuszy Tesli na rok 2024, które odbyło się w tym tygodniu, Musk powiedział również, że kilka robotów Optimus już pracuje w fabryce firmy we Fremont w Kalifornii, głównie sortując ogniwa akumulatorowe i umieszczając je w kontenerach transportowych. Oczekuje się, że do przyszłego roku fabryki Tesli będą używać ponad tysiąca jednostek Optimus.

W zeszłym miesiącu Musk wskazał również, że Optimus zyska w swoich rękach 22 stopnie swobody jeszcze w tym roku, w porównaniu z obecnym poziomem zaledwie 11 stopni swobody. Oczekuje się, że aktualizacja pomoże odblokować większą biegłość w zakresie umiejętności motorycznych robota, skutecznie dostosowując technologię do technologii stosowanej przez ludzi.

Najnowsze aktualizacje wideo Tesli pokazały, że Optimus może teraz wykonywać pewne zadania autonomicznie, a jego prędkość chodzenia znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jaka jest Twoja opinia? Daj mi znać [email protected]Znajdź mnie w X w @Zachary ViscontiLub wyślij nam wskazówki na adres [email protected].