7 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zaktualizuj swojego Pixela teraz, aby usunąć te błędy

Zaktualizuj swojego Pixela teraz, aby usunąć te błędy

Obraz artykułu zatytułowanego Update Your Pixel Now, aby usunąć te błędy

zdjęcie: Sztuka gabo (walka o akcje)

Majowa poprawka bezpieczeństwa Google Android 12 jest dostępna tutaj. Jeśli masz Pixela 3a, Pixela 4, Pixela 4a, Pixela 4a 5G, Pixela 5, Pixela 5a, Pixela 6 i Pixela 6 Pro (w tym wszelkie warianty XL), ta aktualizacja powinna wkrótce pojawić się na Twoim urządzeniu. Choć nazywa się to poprawką bezpieczeństwa, aktualizacja nie tylko naprawia luki w zabezpieczeniach; Rozwiązuje również te 3 błędy, na które możesz się natknąć.

Zacznijmy od tłuczonych owadów (niech Bóg się nad nimi zlituje). Majowa łatka bezpieczeństwa zawiera poprawki tylko dla trzech z nich tym razem, wpływające na wyświetlacz, grafikę, czujniki i interfejs użytkownika Pixela:

  • Wyświetlacz/grafika: Rozwiązuje problem, który czasami powoduje aktywację wyświetlacza bez interakcji użytkownika.
  • Czujniki: Ulepszenia dotykowego sprzężenia zwrotnego w określonych warunkach i zastosowaniach (tylko Pixel 6 i Pixel 6 Pro).
  • interfejs użytkownika: Naprawiono problem, który powodował awarię programu uruchamiającego po ponownym uruchomieniu urządzenia w określonych okolicznościach.

Jeśli zauważysz, że program uruchamia się bez twojego wkładu, powinien się zatrzymać po tej aktualizacji. Podobnie, haptyczne sprzężenie zwrotne w Pixel 6 i 6 Pro powinno teraz działać lepiej niż kiedyś, a program uruchamiający Pixel powinien być bardziej stabilny.

To tyle, jeśli chodzi o sekcję błędów. Zanim przejdziesz do Google, narzekając na inne błędy w telefonie Pixel, których ta aktualizacja nie naprawi, nie martw się: awedług 9to5Googlew następnym miesiącu’s Aktualizacja, Android 12 QPR3, powinna zawierać kilka poprawek błędów.

However, you should still install the May security patch, even if you don’t care about fixing any of the three bugs listed here. According to patches dated May 1, 2022 and May 5, 2022, Google patched 37 vulnerabilities in total. Notably, the security patch features a fix for the “Brudna fajkaCo potencjalnie może pozwolić hakerom przejąć kontrolę nad Twoim telefonem, uruchamiając złośliwy kod za pośrednictwem aplikacji, które żądają dostępu do plików telefonu.

Na szczęście żadna z nich nie ma luk w zabezpieczeniach Do tej pory była aktywnie wykorzystywana, nawet Dirty Pipe, więc nie ma takiej natychmiastowej szybkości instalacji łatki, jak gdyby hakerzy wiedzieli, jak wykorzystać luki. Istnieją jednak przykłady wykorzystania Dirty Pipe, więc prawdopodobnie tylko kwestią czasu jest, zanim hakerzy zdecydują się wykorzystać tę lukę.

Niezależnie od tego zawsze dobrą praktyką jest aktualizowanie urządzenia za pomocą najnowszych poprawek zabezpieczeń; takNie chcesz narażać swoich danych ani prywatności, ponieważ nigdy nie zawracałeś sobie głowy aktualizacją. Aby sprawdzić dostępność nowej aktualizacji, przejdź do Ustawienia>System>Aktualizacja systemu.

[[[[9do5Google]

READ  Prime Video doczeka się gruntownego przeprojektowania i nowego interfejsu użytkownika od Amazona w 2022 r.