22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xbox nowej generacji ma dwa procesory graficzne i sztuczną inteligencję do walki z PlayStation 6

Xbox nowej generacji ma dwa procesory graficzne i sztuczną inteligencję do walki z PlayStation 6

Właśnie nastąpiła wstrząsająca zmiana: NVIDIA, producent najbardziej zaawansowanych procesorów graficznych, oficjalnie przejęła markę Xbox od Microsoftu. Ta wstrząsająca zmiana w branży gier może na nowo zdefiniować gry konsolowe, jakie znamy, obiecując przyszłość, w której grafika i sztuczna inteligencja płynnie łączą się, zapewniając niespotykane dotąd wrażenia w grach.

Zobacz galerię – 4 zdjęcia

Mające zrewolucjonizować rynek, ogłoszenie firmy NVIDIA wprawiło społeczność graczy w zachwyt. Firma obiecuje nie tylko włączyć wprowadzoną niedawno najnowocześniejszą technologię dwóch procesorów graficznych do nowych procesorów graficznych Blackwell B200 AI o konstrukcji dwuchipowej w konsoli Xbox nowej generacji, ale także wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji i śledzenia promieni nowej generacji. Odważne posunięcie jest postrzegane jako bezpośrednie wyzwanie dla dominacji Sony, ponieważ nadchodząca konsola PlayStation 6 jest teraz w centrum uwagi Nvidii.

Rozkoszując się szokiem wywołanym tą wiadomością, zarówno entuzjaści, jak i eksperci spekulują na temat potencjału sprzętu NVIDIA, który może zmienić Xbox w konsolę jak żadna inna. Zastosowanie dwóch procesorów graficznych obiecuje skok w zakresie wierności wizualnej i wydajności w grach, torując drogę do epickiej rozgrywki z konsolą Sony PlayStation 5 Pro.

Podkreślając możliwości, oczekuje się, że konsola Xbox nowej generacji firmy NVIDIA będzie zawierać gry z realistyczną grafiką, dzięki bardziej zaawansowanej technologii śledzenia promieni i ulepszeniom opartym na sztucznej inteligencji. To nie tylko podnosi poziom realizmu w grach, ale także wprowadza nową mechanikę rozgrywki opartą na sztucznej inteligencji, która dopasowuje się do zachowania gracza.

NVIDIA kupuje markę Xbox od Microsoftu: Xbox nowej generacji ma dwa procesory graficzne i sztuczną inteligencję do walki z PlayStation 6 9031

NVIDIA, lider branży, stara się nie tylko dorównać, ale nawet przekroczyć możliwości konsoli PlayStation 5 Pro, sygnalizując tym samym swoje ambicje zdominowania rynku konsol. Dzięki wsparciu ekosystemu gier Microsoftu i innowacjom sprzętowym firmy NVIDIA, konsola Xbox nowej generacji może naprawdę zmienić reguły gry.

Niezależnie od tego, czy jest to głupie, czy nie, świat gier czeka z zapartym tchem, aby zobaczyć, jak zakończy się ten odważny ruch. Czy technologiczny cud NVIDII rzeczywiście powali nadchodzącą konsolę Sony, czy też jest to tylko wyszukany żart primaaprilisowy? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: wojny konsolowe przybierają na sile jak nigdy dotąd.

READ  Zaginiona konsola VR z lat 90. Nintendo pojawi się na 3DS dzięki świetnemu emulatorowi

Jeśli chodzi o konkurencję, Sony ma w ofercie ulepszoną konsolę PlayStation 5 Pro, która pojawi się jeszcze w tym roku… ale nowa konsola Xbox firmy NVIDIA będzie konkurować z konsolą PlayStation 6 nowej generacji. Nowa konsola Xbox firmy NVIDIA zostanie wydana w 2025 r., czyli pełne dwa lata przed Sony i PS6.

NVIDIA kupuje markę Xbox od Microsoftu: Xbox nowej generacji ma dwa procesory graficzne i sztuczną inteligencję do walki z PlayStation 6 9033

Mnóstwo rdzeni graficznych, tony pamięci GDDR7, tony mocy sztucznej inteligencji… gotowe do walki z PlayStation 6 jeszcze przed jego premierą.

Opuszczenie firmy z procesorami graficznymi nowej generacji GeForce RTX z serii 50 jeszcze w tym roku… a następnie zakończenie dominacji na konsolach w 2025 roku… Tymczasem dominacja sztucznej inteligencji trwa nadal, ponieważ flota procesorów graficznych NVIDIA dominuje w grafice Hopper H100 i H200 AI na rynku , z nowymi procesorami graficznymi Blackwell B200 AI, gotowymi przenieść to na inny poziom.

Zatem… powinniśmy spodziewać się więcej szczegółów od firmy NVIDIA i konsoli Xbox nowej generacji jeszcze w tym roku, a Microsoft będzie się skupiał bardziej na swoich produktach Surface i Windows przed narastającym obecnie gorączkiem sztucznej inteligencji, który zostanie uwolniony w nadchodzących miesiącach. przyszły. Aktualizacje komputerów PC z systemem Windows i sztuczną inteligencją pojawią się jeszcze w tym roku. Nowa konsola Xbox firmy NVIDIA zostanie udostępniona 1 kwietnia 2025 r.