24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyrzutnia bomb wybuchowych to prezent od Ukrainy – mówi szef polskiej policji

Wyrzutnia bomb wybuchowych to prezent od Ukrainy – mówi szef polskiej policji

WARSZAWA (Reuters) – Najwyższy polski policjant, który powiedział, że w jego biurze wybuchła bomba, powiedział prywatnemu nadawcy RMF FM, że otrzymał w prezencie od Ukrainy dwie sztuki broni.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i prokuratura nie potwierdziły wcześniejszych doniesień mediów, jakoby środowy wybuch w komendzie warszawskiej policji został spowodowany granatem.

Prokuratura poinformowała, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu, w wyniku którego komendant główny policji Jarosław Simczyk trafił do szpitala.

„Kiedy przesuwałem granatniki, które były prezentami od Ukraińców, nastąpił wybuch” – powiedział Szymczyk RMF FM.

W tym momencie powiedział, że przestawi wyrzutnie do pozycji pionowej.

RMF powołał się na źródło z polskiej delegacji odwiedzającej Ukrainę, które powiedziało, że Szymczyk otrzymał od urzędników dwie wyrzutnie w prezencie podczas wizyt w policji i ukraińskiej państwowej służbie ratowniczej.

Urzędnicy zapewniali polską delegację, że wyrzutnie nie były załadowane, a źródło powiedziało RMF, że delegacja odwiozła ich samochodem z powrotem do Warszawy, zanim zostawili ich na zapleczu biura Simczyka.

Reuters nie mógł samodzielnie potwierdzić tej wersji wydarzeń. Ukraińska policja i Państwowa Służba Ratunkowa Ukrainy nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz. Rzecznik polskiej policji nie mógł od razu uzyskać komentarza.

Szymczyk był krytykowany w związku z incydentem, a komentatorzy wywodzący się ze służb bezpieczeństwa cytowani przez polskie media powiedzieli, że sprzętu wojskowego spoza UE nie należy wwozić do Polski ani wnosić do biura.

(Reportaż Alana Charlisha i Dana Beleschuka w Kijowie; montaż przez Nicka McPhee)

READ  Czwarty element otwiera platformę pobrexitową w Polsce