24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wygląda na to, że aktualizacja Pixel August jest opóźniona

Wygląda na to, że aktualizacja Pixel August jest opóźniona

W większości przypadków Google publikuje najnowszą poprawkę zabezpieczeń Androida dla telefonów Pixel w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca. Nie wydarzyło się to dziś rano i wygląda na to, że sierpniowa aktualizacja Pixela została opóźniona.

według „Biuletyn aktualizacji Pixela – sierpień 2022 r.Opublikowana dziś rano w normalnym czasie, Google wyda aktualizację Pixela zawierającą system Android 12 i sierpniowy poziom poprawek zabezpieczeń. Nie sądzimy, aby telefon Pixel w tym miesiącu otrzymał Androida 13, co jest najprawdopodobniej Związany z premierą we wrześniu.

W przypadku urządzeń Google poprawki zabezpieczeń o poziomach 2022-08-05 lub nowszych dotyczą wszystkich problemów opisanych w tym biuletynie oraz wszystkich problemów z biuletynu zabezpieczeń systemu Android z sierpnia 2022 r.

Google wymienia 40 CVE za pośrednictwem „komponentów jądra i pikseli”, które zostały rozwiązane przez poprawkę na poziomie 20.08.2022. Luki wahają się od umiarkowanych do krytycznych i obejmują komponenty, takie jak jądro, modem i kamera.

Jednak ta aktualizacja została oczywiście opóźniona, ponieważ obrazy OTA nie dotarły do ​​godziny 10:00 czasu PT. Dodatkowe dowody opóźnienia pochodzą od firmy Verizon, która opublikowała szczegóły dotyczące nieoczekiwanej aktualizacji dla Piksel 6 A 6 Pro.

Amerykański przewoźnik poinformował, że dzisiaj została wydana nowa aktualizacja z poziomem poprawki bezpieczeństwa z lipca 2022 r. Numer wersji SQ3A.220705.003.A3 jest bardzo podobny do numeru wersji Verizon z zeszłego miesiąca, czyli „A1”. Google musi jeszcze wydać obrazy fabryczne lub obrazy OTA do ręcznej instalacji, a operator nie wymienił aktualizacji dla żadnego innego Pixela.

Jednym z możliwych scenariuszy tego opóźnienia może być wykrycie przez Google problemu w ostatniej chwili, który wzywa do wycofania sierpniowej poprawki bezpieczeństwa. Jednak wciąż coś ważnego wymagało aktualizacji, dlatego w lipcu pojawiła się tymczasowa luka.

Tymczasem Google opublikował już plik Globalne / Odblokowane i AT&T / Verizon (w czerwcowej łatce bezpieczeństwa) Pixel 6a kompiluje się dziś po południu, podczas gdy Android 13 Beta Teraz wspiera nowego średniego rangera.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: