22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wydarzenie Dnia Pamięci o Holokauście odzwierciedla historię Żydów i Polski

Wydarzenie Dnia Pamięci o Holokauście odzwierciedla historię Żydów i Polski

Franklin, Wis. – Z okazji Dnia Pamięci o Holokauście Polskie Centrum Wisconsin i Centrum Zasobów Edukacji o Holokauście (HERC) spotkały się, aby zastanowić się nad wspólną historią.

„Nie ma historii Polski bez Żydów, tak jak nie ma historii Żydów bez Polski. Tak było wtedy i tak jest dzisiaj” – powiedział Tomasz Radoszewski, wiceprezes Polish Heritage Alliance.

Znaczna część tej historii dotyczy sztuki, nauki, literatury i żywności. Ale obejmuje również okrucieństwa Holokaustu. Auschwitz, największy niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, znajdował się w okupowanej przez Niemców Polsce.

„Myślę, że to naprawdę ważne, abyśmy spotkali się na takim wydarzeniu, aby zbadać różne aspekty historii Holokaustu” – powiedział Michael Morris, kierownik HERC ds. zaangażowania społecznego.

Morris był głównym mówcą czwartkowej imprezy. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na niektórych „zbawicieli” podczas Holokaustu. Choć ratowników było bardzo niewielu, większość z nich stanowili Polacy. Bohaterskie czyny tych zbawicieli uratowały życie Żydom.

Ci odkupiciele są nazywani sprawiedliwymi wśród narodów. A Baza danych Yad Vashem Śledzi i udostępnia historie ratowników i ratowników.

„Historią, która naprawdę mnie zainteresowała podczas moich badań, był człowiek o imieniu Leopold Socha” – powiedział Morris.

Według Morrisa Socha była pracownikiem miejskim w Loew w Polsce (dzisiejszy Lwów, Ukraina).

„W rzeczywistości pomógł ukryć 21 Żydów podczas wojny w systemie kanalizacyjnym w Luo. Dziesięciu z 21 przeżyło” — powiedział Morris o Leopoldzie.

Wydarzenia edukacyjne, takie jak to, które odbywało się w Poland Center, są ważną częścią pracy HERC i zawsze były ważne, biorąc pod uwagę wzrost antysemityzmu w Wisconsin iw całym kraju.

Niedawna kontrola przeprowadzona przez Milwaukee Jewish Federation, która jest częścią HERC, wykazała 459-procentowy wzrost incydentów antysemickich w całym stanie w latach 2015-2021.

„W obliczu narastającego antysemityzmu i innych form nienawiści uważamy, że rozwiązaniem jest edukacja. Dlatego jesteśmy bardzo zaangażowani w naszą misję edukacji państwa”.

READ  Licencja Donalda Duskina została zawieszona na 3 miesiące

HERC zapewnia i oferuje szkolenia dla nauczycieli w zakresie nauczania o Holokauście Plany lekcji Zgodne ze standardami akademickimi Wisconsin.

Polskie Centrum uznaje znaczenie kształcenia ustawicznego.

„Często dochodzi do nieporozumień między Żydami a Polakami i nie mówię, że dotyczy to wyłącznie Polaków, ale myślę, że dzięki takim pokazom zrozumiemy się nawzajem” – powiedział Radoszewski.

[1945ஆம்ஆண்டுசோவியத்துருப்புக்களால்ஆஷ்விட்ஸ்விடுவிக்கப்பட்டஜனவரி27அன்றுசர்வதேசபடுகொலைநினைவுதினம்அனுசரிக்கப்படுகிறது

எழுத்துப்பிழை அல்லது பிழையைப் புகாரளிக்கவும் // செய்தி உதவிக்குறிப்பைச் சமர்ப்பிக்கவும்