30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wybuch w Liverpoolu: policja aresztowała trzy osoby w wyniku eksplozji samochodu w szpitalu w Liverpoolu

„Trzy osoby w wieku 29, 26 i 21 lat zostały aresztowane przez władze w Mercedesie na podstawie ustawy o terroryzmie w rejonie Kensington w Liverpoolu” – napisała w niedzielę policja Great Manchester.

Bombowiec uderzył krótko po południu przed szpital dla kobiet w Liverpoolu w północno-zachodniej Anglii, podała policja.

„Władze są otwarte co do tego, co spowodowało eksplozję” – napisano we wcześniejszym oświadczeniu policji.

„Do tej pory rozumiemy, że samochód, którego dotyczyła, była taksówką, która została zatrzymana w szpitalu na krótko przed wybuchem” – czytamy w oświadczeniu.

Policja powiedziała, że ​​ranny mężczyzna był leczony w szpitalu i nie zgłoszono żadnych obrażeń zagrażających życiu. Incydent miał miejsce o godzinie 11:00 czasu lokalnego (6 rano czasu wschodniego).

Opinia publiczna jest proszona o zachowanie spokoju, ale czujności, napisano w oświadczeniu policji.

Zgodnie z zapowiedzią na stronie internetowej szpitala, chodzenie do szpitala jest zabronione.

Burmistrz Liverpoolu, John Anderson, Tweeted Wiadomość o wybuchu była „szokująca i smutna”.
I premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson Tweeted„Mam swoje myśli ze wszystkimi dotkniętymi dzisiaj tragicznym incydentem w Liverpoolu. Chciałbym podziękować służbom ratunkowym i policji, które nadal służą im w śledztwie, za ich szybką reakcję i wiedzę”.

READ  Obu krajom zagraża nowy rozłam w stosunkach polsko-ukraińskich