30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojska amerykańskie przybywają do Polski, aby uspokoić sojuszników

Oczekuje się, że 82. Siły Powietrzne z Fort Bragg w Karolinie Północnej będą szkolić się z polskimi siłami w kilku miejscach w całym kraju, powiedział amerykański urzędnik wojskowy, który rozmawiał anonimowo, aby omówić ruchy wojsk.

Pentagon zakazał umieszczania reporterów w tych nowo przybyłych oddziałach. „Nie jesteśmy teraz w punkcie, w którym możemy zaoferować taki dostęp” – powiedział. Kirby Powiedział w zeszłym tygodniu.

Pentagon ogłosił w zeszły piątek, że 3000 żołnierzy z 82. lotnictwa dołączy do 1700 dywizji, które wcześniej zostały wysłane do Polski. Dowodził nimi generał dywizji Christopher Donahue, który w sierpniu był dowódcą naziemnym podczas ewakuacji na międzynarodowym lotnisku w Kabulu.

We wschodniej Polsce niektóre oddziały wojskowe mogą działać w pobliżu granicy z Ukrainą. Kirby powiedział, że jedno jest jasne: „Nie ma zamiaru, planu, zgody na wysłanie tych wojsk na Ukrainę”. Wysyłane są do Polski. Zostaną w Polsce.

W miniony weekend sekretarz obrony Lloyd J. Austin III nakazał 150 żołnierzom Gwardii Narodowej Florydy, którzy szkolili ukraińskie wojska, opuścić kraj z „wyjątkową ostrożnością”. To pozostawia dziesiątki żołnierzy sił specjalnych i piechoty morskiej w ostatniej obecności wojskowej USA w kraju.

Pan. Oczekuje się, że Austin odwiedzi w tym tygodniu oddziały USA w Polsce i na Bałtyku.

Ponadto około 300 członków dowództwa 18. Korpusu Powietrznodesantowego przybyło do Niemiec z Fort Brock, aby nadzorować napływ posiłków do Europy Wschodniej. 18. Korpus Powietrznodesantowy i dywizja dowództwa są kierowane przez generała porucznika Michaela E. Kierowany przez partyzantów, został namówiony przez pana Mr., aby w kwietniu przejąć dowództwo armii. zasugerował Biden. Również w czwartek 125 żołnierzy z Niemiec było w drodze do Bułgarii na szkolenie. powiedział Austin.

Pentagon wysłał ostatnio posiłki z powietrza do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Europy Wschodniej. Samoloty myśliwskie F-35 poleciały do ​​Niemiec kilka dni później z bazy sił powietrznych w stanie Utah, podały siły powietrzne. Bomby B-52 z Minot Air Force Base, NDZostały wysłane do Wielkiej Brytanii na wcześniej zaplanowaną misję.

READ  Województwo łódzkie w Polsce publikuje projekt planów zamknięcia ogromnej elektrowni Belgado do 2036 r