Rzym – Tylko tygodnie później Przepraszamy za użycie homofobicznego sformułowania, Papież Franciszek Według włoskiej agencji prasowej ANSA, to samo słowo zostało ponownie użyte we wtorek podczas zamkniętego spotkania.
Poinformowała o tym agencja informacyjna ANSA, powołując się na anonimowe źródła, które były obecne na spotkaniu Papież Użył tego obraźliwego określenia podczas dyskusji z blisko 200 rumuńskimi księżmi na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie.
87-letni Franciszek użył już tego samego obraźliwego języka w stosunku do gejów podczas spotkania z włoskimi biskupami 20 maja. Pojawiła się zatem kwestia, czy homoseksualiści powinni mieć możliwość wstąpienia do seminarium.
Osiem dni później dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni wydał rzadkie przeprosiny, stwierdzając, że papież „nigdy nie miał zamiaru obrazić ani wyrażać się w sposób homofobiczny i przeprasza tych, którzy poczuli się urażeni użyciem tego wyrażenia .” Termin przekazywany przez innych.”
We wtorek Bruni wydał oświadczenie podsumowujące wypowiedzi Papieża podczas spotkania z rzymskimi księżmi, stwierdzając, że wypowiadał się na różne tematy:… Ukraina I Wojna w Gazie Do sztucznej inteligencji.
Bruni powiedziała, że papież „potwierdził potrzebę przyjmowania w Kościele osób o skłonnościach homoseksualnych i towarzyszenia im”, ale nalegał także na ostrożność w przyjmowaniu osób homoseksualnych do seminarium. W oświadczeniu Bruni nie wspomniano o rzekomym użyciu przez Papieża tej obraźliwej uwagi.
Na każdym z tych spotkań Franciszek jasno przedstawiał swoje stanowisko, że homoseksualiści nie powinni mieć możliwości przyjmowania święceń kapłańskich. Chociaż Franciszkowi przypisuje się przyjęcie członków społeczności LBGTQ do Kościoła podczas swojego 11-letniego pontyfikatu, nie przyjmował księży homoseksualnych.
W 2005 roku Watykan wydał dokument stwierdzający, że Kościół nie może „przyjmować do seminarium ani do kapłaństwa osób, które praktykują homoseksualizm, przejawiają głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne lub wspierają tzw. „kulturę gejowską””.
W 2016 roku papież Franciszek poparł to stanowisko.
More Stories
Japonia: Tajfun Shanshan: Milionom ludzi nakazuje się ewakuować po tym, jak jeden z najsilniejszych tajfunów od dziesięcioleci nawiedzi Japonię
Uratowany Izraelczyk apeluje do Hamasu o zawarcie układu z więźniem
Amerykanka zginęła, a 5 innych osób uratowano po zatonięciu statku Wikingów u wybrzeży Norwegii