12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Właściciel Saks Fifth Avenue kupuje Neimana Marcusa za 2,65 miliarda dolarów

Właściciel Saks Fifth Avenue kupuje Neimana Marcusa za 2,65 miliarda dolarów

Hudson Bay Co., spółka matka sieci domów towarowych Saks Fifth Avenue, ogłosiła, że ​​przejmuje firmę Neiman Marcus za 2,65 miliarda dolarów, co połączy dwóch krajowych ekskluzywnych sprzedawców detalicznych.

Jak podaje „New York Times”, który w czwartek poinformował o transakcji, połączony podmiot, który będzie nosił nazwę Saks Global, będzie obejmował 75 sklepów, w tym dwie lokalizacje Bergdorf Goodman, a także 100 dyskontów.

„Przejęcie Neiman Marcus podekscytowało nas przede wszystkim przejęciem światowej klasy pracowników sprzedaży” – powiedział Richard Baker, dyrektor generalny i prezes HBC. Powiedzieć The New York Times w środę: „Ludzie zapomnieli, jak ważni są ludzie. Sprzedając produkty luksusowe, potrzebujesz pięknych sklepów i sprzedawców, którym ufają klienci”.

Amazon ułatwia transakcję, nabywając mniejszościowy pakiet udziałów w Saks Global. Przejęcie jest finansowane z kwoty 2 miliardów dolarów zebranych przez HBC, a spółki zależne Apollo Global Management oferują dług w wysokości 1,5 miliarda dolarów.

Połączenie luksusowych sieci detalicznych nie jest nieoczekiwane, stwierdził w środowym raporcie Neil Saunders, analityk handlu detalicznego w GlobalData, zauważając, że dyrektorzy Saks i Neiman rozważali pomysł połączenia „od jakiegoś czasu”. Jednak zaangażowanie Amazona „dodaje pikanterii” fuzji, ponieważ zapewni sprzedawcy internetowemu pozycję na rynku towarów luksusowych.

„Prawdziwym zwycięstwem będzie zdolność Amazona do usprawnienia logistyki i handlu elektronicznego, zapewniająca nowemu podmiotowi przewagę na rynku, na którym zakupy zdalne stają się coraz ważniejsze dla kupujących – zwłaszcza młodszych, których obie sieci muszą zrobić więcej, aby przyciągnąć. ”

Według danych Amazon inwestycja w Neiman Marcus jest pierwszą inwestycją Amazona w spółkę zajmującą się handlem detalicznym od czasu przejęcia Whole Foods w 2017 r. Wiadomości BloombergaAmazon odmówił komentarza na temat planowanej fuzji.

Jeden z najstarszych detalistów w kraju

Herbert Marcus Senior, jego siostra Carrie Marcus Neiman i jej mąż A. L. Neiman otworzyli pierwszy sklep detaliczny w Dallas w Teksasie w 1907 roku. Firma została sprzedana firmie Operator sklepu na Broadway Hill w 1969 rokuTo utorowało drogę do ekspansji poza Teksasem. Później Neiman Marcus stał się własnością Harcourt General, która wydawała także podręczniki i była właścicielem kin.

READ  Qualcomm oferuje mocne prognozy w odniesieniu do odzyskiwania smartfonów

W 1999 roku Harcourt General założył domy towarowe Neiman Marcus i Bergdorf Goodman. W 2005 roku firmy private equity TPG Capital i Warburg Pincus kupiły firmę za 5,1 miliarda dolarów.

Dziś firma posiada 36 sklepów Neiman Marcus w Stanach Zjednoczonych, dwa sklepy Bergdorf Goodman i pięć outletów Last Call. splajtować W maju 2020 r. ówczesna firma stała się jedną z najbardziej znanych firm detalicznych, która upadła wraz z zamknięciem sklepów detalicznych w całych Stanach Zjednoczonych z powodu pandemii COVID-19; Wyłonił się spod nadzoru sądowego około cztery miesiące później, po wyeliminowaniu miliardowego długu.

Firma Saks z siedzibą w Nowym Jorku została założona w 1924 roku i obecnie posiada 41 sklepów. Firma Hudson Bay Company, która prowadzi również kanadyjską sieć domów towarowych Hudson Bay, znana jest jako HBC, a jej historia sięga 1670 roku. Kupujący Kupił Saks w 2013 roku za 2,9 miliarda dolarów, łącznie z długiem, i jest także właścicielem największej sieci detalicznej Lord & Taylor.

Zarówno Sachs, jak i Neiman miały w ostatnich latach trudności z pobudzeniem wzrostu. Chociaż powiększona firma będzie miała większy wpływ w negocjacjach z markami, prawdopodobnie nadal będzie miała trudności z konkurowaniem z globalnymi konglomeratami luksusowymi, takimi jak Kering i LVMH, co może „przysporzyć Saksowi większego bólu głowy”.