22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Will Smith musi przywrócić Oscara, aby przywrócić „sumienie narodowe”, mówi Harry Lennox

Will Smith musi przywrócić Oscara, aby przywrócić „sumienie narodowe”, mówi Harry Lennox

Członek Motion Pictures Academy wezwał do 10-letniego zakazu Oscara Willa Smitha „bezzębnej kary” i powiedział, że wykonawca musi „dobrowolnie” Zwraca nagrodę dla najlepszego aktora.

Weteran teatralny i aktor Harry Links porównał wyrok Smitha za wyreżyserowanie spoliczkowania Chrisa Rocka za jego „dłuższy czas przed sądowym tyranem” dowcip, który „ujawnia powierzchowność hollywoodzkich moralności” w Różnorodne kłujące wprowadzenie Sobota.

Lennox, płodny aktor najbardziej znany z roli w „Pięciu Biciach Serca”, powiedział, że „niepokojące” było to, że Smith mógł przyjąć Oscara za „Króla Ryszarda” i odnieść się do „woli Bożej” w swoim przemówieniu. .

„Brutalność Smitha pozbawiła cały wieczór jego prestiżu” — napisała 57-letnia Lynns. „I zostało to udowodnione, gdy przyjęcie oscarowe oszołomiło publiczność owacją na stojąco za kogoś, kto właśnie dokonał ataku na ich oczach”.

Rock zażartował z żony Smitha, Jady Pinkett Smith, która cierpi na łysienie. Lennix miał miłość do postaci Niobe, która gra Pinketta Smitha w serialu „Matrix”.

Will Smith odbiera nagrodę dla aktora w roli głównej podczas 94. dorocznej ceremonii wręczenia Oscarów 27 marca 2022 r. w Hollywood.
Obrazy Getty

„Za jednym zamachem Will Smith wywołał kryzys egzystencjalny dla Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej” — powiedział Lynks. „Incydent był takim szokiem dla norm społecznych, że zniszczy nasze sumienie narodowe, dopóki nie zostanie odpowiednio pokuta”.

Smith zrezygnował z Akademii, zanim nałożyła na aktora dziesięcioletni zakaz, ale Links powiedział, że kara nie pasuje do przestępstwa.

„Plamy na Akademii Filmowej nie da się łatwo usunąć. Jedyną nadzieją na uzasadnione błogosławieństwo powinno być dobrowolne zwrócenie przez Smitha nagrody dla najlepszego aktora”.

Will Smith uderza Chrisa Rocka podczas 94. Oscarów w Dolby Theatre w Hollywood w Kalifornii 27 marca 2022 r.
Will Smith uderza Chrisa Rocka podczas 94. Oscarów w Dolby Theatre w Hollywood w Kalifornii 27 marca 2022 r.
AFP przez Getty Images

Smith przeprosił stronę The Rock dzień po incydencie. Jeszcze nie rock Porozmawiaj szczegółowo o ataku I Odmów wniesienia zarzutów.

Mówiono, że akademia była podzielona Zmuszanie Smitha do zwrotu kieliszka. Niektórzy dysydenci zauważyli, że honorowym osobom skazanym za poważne przestępstwa, takim jak Harvey Weinstein i Roman Polański, pozwolono pozostać przy swoich zbrodniach, podczas gdy inni twierdzili, że wysoce publiczny charakter ataku Smitha wymagał bezprecedensowego uchylenia.

READ  Odpowiedź WGA na propozycję studia sugeruje, że nie ma szybkiego zakończenia strajku różnorodności