16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wielka Brytania wysyła 140 inżynierów na granicę Polski z Białorusią

6 grudnia 2021 r. w Kuźnicy na przejściu granicznym Kuźnica-Brusky na granicy polsko-białoruskiej na granicy polsko-białoruskiej postawiono ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

LONDYN, 9 grudnia (Reuters) – Wielka Brytania wyśle ​​w tym miesiącu 140 inżynierów wojskowych do Polski, aby wesprzeć jej granicę z Białorusią, podało Ministerstwo Obrony, powołując się na presję na „nielegalną migrację”.

W obliczu napięć na granicy UE z Białorusią Wielka Brytania ma już personel w swoim sojuszniku z NATO – Polsce. Obóz twierdzi, że Białoruś zmusiła migrantów z Bliskiego Wschodu do przekraczania granicy, czyniąc zarzuty Mińska absurdalnymi.

„Nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo europejskie jest niezachwiane i zawsze będziemy wspierać naszych sojuszników. To niezwiązane z walką wsparcie pomoże polskim wysiłkom w zabezpieczeniu ich granic i zapewni kluczową wiedzę inżynieryjną” – powiedział sekretarz obrony Ben Wallace.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że zatrudnienie inżynierów ma potrwać do kwietnia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Alistaira Smout; Redakcja Guy Balkanbridge

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polskie rodziny zapewniają mieszkania ukraińskim uchodźcom