Rząd Wielkiej Brytanii udostępnił szczegóły wspólnych z Polską ćwiczeń mających na celu poprawę odporności cybernetycznej sił frontowych w Europie.
Współgospodarzami ćwiczenia Baltic Mule były Wielka Brytania i Polska, a uczestniczyli w nim międzynarodowi uczestnicy z takich krajów, jak USA, Kanada, Łotwa i Litwa.
Ćwiczenia te są pierwszym testem zapewnienia bezpieczeństwa misji cybernetycznej, który koncentruje się na słabych punktach wysuniętych sił lądowych w Europie Wschodniej.
Dowództwo strategiczne Ministerstwa Obrony stwierdziło, że ćwiczenia pomogły zwiększyć zdolność jednostek pierwszej linii do przeciwstawienia się cyberatakom i kontynuowania ich misji nawet w obliczu wyrafinowanych zagrożeń cybernetycznych.
Zbadano także, w jaki sposób siły zbrojne zabezpieczają plany dystrybucji.
Eksperci wojskowi ze wszystkich krajów biorących udział w ćwiczeniu spędzili trzy dni na analizie potencjalnych zagrożeń dla linii zasilających i systemów łączności, w wyniku czego opracowano szczegółową listę rozwiązań i sugestii dotyczących przeciwdziałania tym zagrożeniom.
Odkrycia, jak stwierdzono, odegrają kluczową rolę w udoskonaleniu przyszłych planów dla sił lądowych i zapewnieniu zaleceń, które zostaną zaprezentowane na następnym Forum Cyberdowódców we wrześniu.
„W miarę jak zagrożenia cybernetyczne, przed którymi stoimy, stają się coraz bardziej wyrafinowane i często się zmieniają, Dowództwo Strategiczne będzie jeszcze ściślej współpracować z naszymi sojusznikami z NATO, aby bronić się przed tymi zagrożeniami” – kontynuował. „Ćwiczenia takie jak Baltic Mule zapewniają, że Wielka Brytania i nasi sojusznicy będą lepiej wyposażeni do ochrony obecnych i przyszłych operacji wojskowych przed zagrożeniami cybernetycznymi”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35