13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wartość 69 000 dolarów Fisker Ocean spadła o 69 procent w ciągu zaledwie dwóch miesięcy

Wartość 69 000 dolarów Fisker Ocean spadła o 69 procent w ciągu zaledwie dwóch miesięcy

zdjęcie: Fiskera

Kupując nowy samochód, kupujesz go ze świadomością, że jego wartość spadnie. Przynajmniej pod warunkiem, że jest to w miarę normalny samochód, a nie jest Coś jak Porsche 911 R. Jednak nie jest tak źle, jak wiele wpływowych osobistości finansowych, które mówią: „nigdy nie kupuj nowego samochodu z jakiegokolwiek powodu”. Prawdopodobnie nie odzyskasz każdego grosza, jeśli następnego dnia spróbujesz sprzedać nowy samochód, ale tak naprawdę nie stracisz 30 procent w chwili, gdy odjedziesz. Chyba, że ​​jesteś Edmundem I niedawno kupiony Ocean Fiskera Do testów tzn.

W styczniu ubiegłego roku Edmunds zakupił statek Fisker Ocean w celu uzupełnienia swojej długoterminowej floty testowej. Port Fisker Ocean Extreme 2023 kosztował 69 012 dolarów (niezły!) i był mniej więcej tak obciążony, jak tylko Ocean może uzyskać bez wszystkich obiecanych aktualizacji bezprzewodowych. W ubiegły piątek, po zaledwie dwóch miesiącach testów, Opublikowałem artykuł pt „Nie kupuj Fisker Ocean”, z czym musimy się zgodzić, to świetna rada. Zbliżające się bankructwo Fiskera i oprogramowanie, które wciąż wymaga udoskonalenia, sprawiają, że trudno to uzasadnić Wydaj aż do 24 999 dolarów na nowy głośnik surround Teraz.

Największy szok nastąpił, gdy Edmunds zabrał nasz Ocean do oceny w lokalnym CarMax. Kiedy otrzymano wycenę, CarMax powiedziała Edmundsowi, że jej dwumiesięczny samochód z przebiegiem zaledwie 7200 km (och, tak blisko!) jest wart zaledwie 21 000 dolarów. Jeśli wykonasz szybką matematykę, oznacza to, że Fisker Ocean stracił 69 procent (niedobrze!) swojej wartości w tym samym czasie, w jakim Netflix transmitował jeden sezon serialu. miłość jest ślepa.

Korzystając z obliczeń Edmundsa, jeśli nowy samochód zwykle traci 20 procent swojej wartości w pierwszym roku, a następnie 15 procent rocznie, oznacza to mniej więcej pięć lat amortyzacji w ciągu dwóch miesięcy. To jest po prostu śmieszne. Nawet jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że prawdopodobnie nigdy nie uzyskasz funkcji, które pierwotnie obiecał Fisker, przy takim spadku, głupotą byłoby kupowanie nowego Oceana teraz.

Jeśli jednak przeczyta to jakikolwiek dealer Fisker i będzie chciał dokonać bezpośredniej wymiany, prawdopodobnie dam się przekonać do rozstania się z moim Subaru Forester z 2008 roku, który wymaga przebudowy silnika i nowej skrzyni biegów. To niewiele jest warte, ale twoje oceany też nie są, więc właściwie możesz być mi winien pieniądze. Tylko nie oczekuj, że zgodzę się czekać do przyszłego miesiąca ze zrealizowaniem tego czeku. Może nie jestem zbyt mądry, ale przynajmniej jestem mądrzejszy.

READ  Buffett powraca, by zaatakować Bitcoin, twierdząc, że „nic nie wytwarza”