Firma Era (Członek Komitetu OMNIPOL) WAM West w Polsce z dumą ogłasza przyznanie kontraktu na projekt. ERA, działając w konsorcjum z oddziałem ATC lokalnej firmy GISS, podpisała umowę na dostawę systemu multilateracji rozległej/ADS-B dla pokrycia przestrzeni powietrznej nad zachodnią częścią Polski, w tym terminalowego pola manewrowego Portu Lotniczego Poznań. . Propozycja konsorcjum została wybrana przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (Pansa) po publicznym przetargu przeprowadzonym w połowie kwietnia.
Zgodnie z warunkami umowy czujniki systemu WAM/ADS-B zostaną dostarczone i zainstalowane w kilku lokalizacjach PAŻP. Sercem systemu jest system ERA MSS-5, najnowsza generacja multilateracyjnego, wieloczujnikowego systemu monitorowania, zatwierdzonego i sprawdzonego na całym świecie przez ERA.
Konsorcjum ERA-GISS jest odpowiedzialne za dostarczenie gotowego rozwiązania obejmującego sprzęt sieciowy, łącza radiowe i światłowodowe. Umowa zawiera umowę o poziomie usług zapewniającą odpowiednią dostępność w kolejnych latach. „Cieszymy się, że możemy być częścią kolejnego ważnego projektu w rozwoju polskiej infrastruktury krytycznej” – powiedział. Groszek Bartos W imieniu GISS.
System będzie się składał z 13 stacji naziemnych pokrywających niemal połowę równin Polski oraz bliźniaczego centralnego zakładu przetwórczego zlokalizowanego w Poznaniu. W ramach umowy istnieje możliwość przedłużenia 10 Plus GS w przyszłości. ERA, GISS i PAŻP zorganizowały już spotkanie inauguracyjne, po którym nastąpi rozpoznanie odpowiednich lokalizacji. Projekt musi zostać ukończony w trudnym okresie 12 miesięcy.
ERA jest znanym w Polsce dostawcą, który zdobył doświadczenie dzięki wcześniejszemu projektowi obsługi systemu obserwacji powierzchni (NEO by ERA Multilateration System) dla międzynarodowego Lotniska Chopina w stolicy Polski. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o pokrycie pozostałej części polskiej przestrzeni powietrznej w przetargu na WAM South.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35