16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Walka Fed z inflacją pokona „chwiejne” akcje

Walka Fed z inflacją pokona „chwiejne” akcje

Jim Kramer z CNBC powiedział w piątek, że podejmowane przez Fed próby zdławienia inflacji poprzez podnoszenie stóp procentowych nieuchronnie doprowadzą do spadku „poprzednich wysokich akcji” – nawet tych „legalnych” spółek.

Giełda” to duże ryzyko, aby powstrzymać inflację. To nie tylko straty uboczne, to jedno z tych zagrożeń [Fed Chair Jay Powell’s] Cele. Nie wszystkie akcje, ale z pewnością te, które mają chwiejne podstawy wyceny i które przeszły przez limit sprzedaży, a nawet zamówienia,szalone pieniądze– powiedział gospodarz.

Dodał: „Podczas gdy czekamy, aż Fed zakończy dociskanie hamulców, akcje, które wcześniej szły wysoko bez zysków i z niewielką sprzedażą, będą nadal spadać coraz niżej, ponieważ nadal stanowią kolejny front” w kontrolowaniu inflacji.

Akcje spadły w piątek, choć w mniejszym stopniu niż w czwartek, a oba dni wyprzedziły zwyżkę, która nastąpiła po środowym posiedzeniu Fed.

Karmiony podnieść stopy procentowe o 50 punktów bazowych i zauważył, że wprowadzenie większych podwyżek stóp „nie jest czymś, co komisja aktywnie rozważa” w celu kontrolowania inflacji.

„Nie sądzę, że Powell celowo próbuje złagodzić irracjonalny nadmiar niektórych akcji, takich jak Shopify lub… HubSpotlub Toast lub Bill.com. Wszystkie są legalnymi firmami, ale tylko dlatego, że ich oceny były zbyt wysokie, a pianka pomogła napędzać rozdętą IPO i bańkę SPAC”, nawiązując do pierwszych ofert publicznych i przejęć specjalnego przeznaczenia.

Cramer powiedział jednak, że wysokiej jakości spółki z rzeczywistymi produktami, zyskami i wartością dla akcjonariuszy dobrze poradziły sobie podczas zacieśniania polityki przez Fed i uważa, że ​​ogólnie gospodarka jest wystarczająco silna, aby podnieść stopę referencyjną o 100 punktów bazowych.

„Powell wykluczył możliwość podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych. Uważam to za błędne… Dla mnie dużo lepiej jest pozbyć się bólu tak szybko, jak to możliwe” – powiedział.

READ  Akcje Tesli spadły, ale byk pozostaje optymistą

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.

Nie wyrażanie opinii

Masz pytania do Kramera?
Zadzwoń do Cramer: 1-800-743-CNBC

Czy chcesz zagłębić się w świat Kramera? Uderzyła go!
Szalone pieniądze na TwitterzeJim Kramer na TwitterzeFacebookInstagram

Pytania, komentarze i sugestie dotyczące „Mad Money”? [email protected]