1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wieku 86 lat zmarł Tom Smothers, komediowa połowa braci Smothers

W wieku 86 lat zmarł Tom Smothers, komediowa połowa braci Smothers

Przegrał pierwszą rundę swojej kampanii, aby Pete Seeger, który był nieobecny w telewizji po umieszczeniu na czarnej liście w latach pięćdziesiątych, wykonał swoją antywojenną piosenkę. „Talia głęboko w wielkim błocie”. Odcinek został wycofany w 1967 roku, ale wyemitowany rok później.

„Telewizor jest stary i zmęczony” – powiedział pan Smothers magazynowi McCall's w 1968 roku. Telewizja to kłamstwo. Wszyscy ludzie, którzy cenzurują nasze programy, są uwarunkowani bardzo strachliwym sposobem myślenia, co znajduje odzwierciedlenie w rodzaju programów oferowanych przez te sieci. Telewizja powinna być tak samo wolna jak filmy, gazety i muzyka, aby odzwierciedlać to, co się dzieje.

CBS zaczęło nalegać, aby taśma z cotygodniowym programem była wysyłana do sieci i jej podmiotów stowarzyszonych w celu sprawdzenia. W kwietniu 1969 roku, kiedy taśma z programem zawierającym satyryczną tyradę komika Davida Steinberga po raz drugi nie dotarła zgodnie z planem, stacja CBS poinformowała braci, że rozwiązali kontrakt i że program, który był opcjonalny, został odwołany. odebrał. Została odnowiona dwa tygodnie temu i zostanie anulowana.

To posunięcie nie było całkowitym zaskoczeniem.

„Tommy przypina szpilki do CBS, odkąd poczuł, że może uzyskać dobre oceny” – napisał Percy Sheen, krytyk telewizyjny „Boston Globe”. „Czasami był podły, brzydki, urażony i uparty. Podczas różnych kłótni z siecią nie ustąpił ani na jotę. Każde usunięcie oznaczało bitwę”.

TV Guide w surowym artykule wstępnym uznał odwołanie za „rozważne, zdecydowane i całkowicie uzasadnione”.

Przez resztę swojego życia Smothers był przekonany, że prezydent Richard Nixon, który objął urząd zaledwie trzy miesiące wcześniej po pokonaniu wiceprezydenta Huberta Humphreya, wywierał presję na CBS, aby odwołała program.

„Kiedy Nixon powiedział: «Chcę, żeby ci ludzie odeszli», odeszli” – powiedział „Mówić swobodnie” Program telewizyjny wyprodukowany przez Centrum Pierwszej Poprawki w 2001 r. „Gdyby Humphrey został wybrany, wzięlibyśmy w nim udział”.

READ  Wyprzedaż o zachodzie słońca Christine Quinn opuszcza grupę Oppenheim