19 sierpnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W tym historycznym dniu, 29 lipca, prezydent Eisenhower podpisał ustawę powołującą NASA

W tym historycznym dniu, 29 lipca, prezydent Eisenhower podpisał ustawę powołującą NASA

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Stany Zjednoczone odważyły ​​się iść tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł, kiedy prezydent Dwight D. Eisenhower podpisał National Aeronautics and Space Act w tym dniu w historii, 29 lipca 1958 r.

Ustawodawstwo ustanowione Narodowe Centrum Aeronautyki i Administracji Kosmicznej (NASA).

Ten akt był bezpośrednią odpowiedzią na pomyślne wystrzelenie przez Związek Radziecki Sputnika, pierwszego stworzonego przez człowieka satelity, w październiku 1957 roku.

Osiągnięcie to wzbudziło obawy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej przed oddaniem Sowietom kontroli nad ostateczną granicą.

Chwile Sputnika: trzy wydarzenia iluminacji kosmosu, które nas zadziwiły w 1957 roku

Te obawy, jakkolwiek realne, były krótkotrwałe.

Stworzenie NASA spowodowało amerykańską dominację w kosmosie i okres osiągnięć eksploracyjnych niespotykany w historii ludzkości.

Prezydent Eisenhower z Hugh Drydenem i T. Keith Glennan, 19 sierpnia 1958. Eisenhower (w środku) przysięga dr T. Keith Glennan (z prawej) jako pierwszy administrator NASA i dr Hugh Dryden (z lewej) jako zastępca administracyjny. NASA została utworzona w celu prowadzenia cywilnych badań związanych z lotami kosmicznymi i lotnictwem. (Artysta NASA.)
(Przestrzeń dziedzictwa / obrazy dziedzictwa za pośrednictwem Getty Images)

NASA szybko wdrożyła programy kosmiczne Mercury, Gemini i Apollo, z których każdy opierał się na sukcesie drugiego.

NASA cieszyła się jednym z koronnych momentów w historii, kiedy Apollo 11 Amerykańscy astronauci Neil Armstrong i Buzz Aldrin wylądowali na Księżycu 20 lipca 1969 r. – zaledwie 11 lat po tym, jak Eisenhower podpisał ustawę o kosmosie.

Pierwszy człowiek na Księżycu, wyjątkowo amerykańskie osiągnięcie, do dziś nas zadziwia

Żaden człowiek nie postawił stopy na Księżycu od zakończenia programu Apollo w 1972 roku.

Astronauta Eugeniusz A.  Cernan, dowódca Apollo 17, pozdrawia amerykańską flagę na powierzchni Księżyca podczas niedawnej misji lądowania na Księżycu (EVA).  jednostka księżycowa "Pretendenta" W lewym tle znajduje się za flagą, a łaziki księżycowe (LRV) są również w tle.  Cernan był ostatnim człowiekiem, który chodził po Księżycu po ukończeniu programu Apollo.

Astronauta Eugeniusz A. Cernan, dowódca Apollo 17, pozdrawia amerykańską flagę na powierzchni Księżyca podczas niedawnej misji lądowania na Księżycu (EVA). Moduł księżycowy Challenger znajduje się w lewym tle za flagą, a księżycowe łaziki (LRV) również znajdują się w tle. Cernan był ostatnim człowiekiem, który chodził po Księżycu po ukończeniu programu Apollo.
(Przestrzeń dziedzictwa / obrazy dziedzictwa za pośrednictwem Getty Images)

READ  Niesamowita „Galaktyka widmowa” JWST wygląda jak tunel czasoprzestrzenny

Utworzenie NASA dołącza do krótkiej listy największych osiągnięć Eisenhowera – najpierw generała, a potem prezydenta. Jest jedną z najważniejszych postaci w historii Ameryki.

D-DAY 78 lat później: jak potężna amerykańska modlitwa FDR

Jako dowódca naczelny aliantów podczas II wojny światowej, Eisenhower taktownie utrzymywał sojusz przywódców amerykańskich, brytyjskich i francuskich pomimo sprzecznych jaźni i sprzecznych celów osobistych i narodowych.

Generał Eisenhower podaje porządek dnia, "Całkowite zwycięstwo - nic więcej" Spadochroniarze byli w Anglii tuż przed wejściem na pokład swoich samolotów, aby wziąć udział w pierwszym ataku w podboju Europy.

Generał Eisenhower wydaje nakaz dnia: „całkowite zwycięstwo – nic więcej” spadochroniarzom w Anglii, zanim wejdą na pokład swoich samolotów, aby wziąć udział w pierwszej ofensywie podboju kontynentalnej Europy.
(Zdjęcie US Army Signal Corps za pośrednictwem AP)

Zorganizował inwazję D-Day na Europę 6 czerwca 1944 r., prawdopodobnie największe osiągnięcie logistyczne i militarne w historii ludzkości.

Poprowadził całkowitą klęskę i militarną dezintegrację nazistowskich Niemiec w niecałe 3,5 roku po wejściu Ameryki do konfliktu.

Jego dwuletnia prezydentura (1953-1961) zademonstrowała bezprecedensowy okres pokoju, dobrobytu i globalnej dominacji Ameryki.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Warto zauważyć, że zakończył zaangażowanie Ameryki w wojnę koreańską w 1953 roku i ustanowił System autostrad międzystanowych W 1956 podpisała Ustawę o Prawach Obywatelskich z 1957 roku.

Następnie, w 1958 roku, zainspirował nową, odważną erę ludzkich eksploracji, tym razem we wszechświecie.