24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W sobotę na Przylądku wystartuje dwugłowicowa rakieta SpaceX Falcon 9

W sobotę na Przylądku wystartuje dwugłowicowa rakieta SpaceX Falcon 9

On gra

Podczas gdy oczekiwanie na pożegnanie z Delta IV Heavy trwa, miejscowi i organizatorzy wiosennych przygotowań przygotowują się do możliwego pokazu wystrzelenia podwójnej rakiety w sobotę.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dwie rakiety Falcon 9 będą mogły wznieść się w niebo Florydy podczas wieczornych startów, co wciąż jest nowością.

SpaceX potwierdziło oba starty w piątkowy wieczór po konsultacji z Narodową Agencją Wywiadu Geoprzestrzennego i listą Federalnej Administracji Lotniczej.

Nadchodzące premiery: Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet NASA SpaceX na Florydzie

W sobotę 30 marca Eutelsat 36D, satelita komunikacyjny dla Afryki i Eurazji, zostanie wystrzelony z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na rakiecie Falcon 9. W komunikacie prasowym Airbusa podano, że satelita jest przeznaczony do świadczenia usług telewizyjnych i rządowych w Afryka, Europa i wschodnie kraje świata.Od 15 lat.

Obecnie oczekuje się, że start nastąpi o 17:52, w razie potrzeby w oknie rezerwowym wynoszącym trzy godziny i 58 minut, z możliwością rezerwowego startu w niedzielę.

Później tego samego wieczoru Space Wolk Próba wystrzelenia kolejnej partii 23 satelitów z Launch Complex 40 na innej rakiecie Falcon 9. Obecnie planowany start ma nastąpić o 21:02, z oknem przedłużonym do 22:00, a możliwości tworzenia kopii zapasowych będą dostępne od niedzieli o 19:00.

Według 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych oczekuje się, że pogoda będzie idealna podczas obu startów, a prawdopodobieństwo naruszenia przepisów uniemożliwiających start będzie wynosić mniej niż 5 procent. Jedyne zmartwienie: ciężkie chmury.

Ostatni raz Space Coast odnotowało podwójny wzrost w dniach 14–15 lutego, kiedy SpaceX wystrzeliło rakietę Falcon 9 z lądownikiem księżycowym Intuitive Machines z KSC Pad 39A, nieco ponad siedem godzin po wystrzeleniu rakiety Falcon 9 na lotniskowiec USSF- 124 Poufność. Misja bezpieczeństwa narodowego z kompleksu startowego 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral. Lądownik księżycowy Odysseus dotarł na Księżyc, aczkolwiek lądował do góry nogami, stając się pierwszym amerykańskim statkiem kosmicznym, który wylądował na Księżycu od czasu misji Apollo 17 w grudniu 1972 roku.

READ  Teleskop Webb NASA rejestruje najostrzejszy obraz „filarów stworzenia” w historii

Podwójny nagłówek na Walentynki: Rakiety SpaceX wystrzeliwują z Przylądka lądownik księżycowy i satelity wojskowe za pomocą podwójnych rakiet walentynkowych

Tymczasem długo oczekiwane oczekiwanie, aż pojazd Delta IV Heavy należący do United Launch Alliance wykona swój ostatni lot, wydłuży się w weekend. Wystrzelenie zaplanowane na 14:45 w czwartek zostało wstrzymane, gdy w czwartek wiatr przekroczył dopuszczalny limit i wtedy zespoły zauważyły ​​awarię pompy naziemnej rurociągu gazowego azotu – poinformował dyrektor generalny ULA i prezydent Tory Bruno w X.

Pompa zapewnia ciśnienie pneumatyczne do systemów rakiety nośnej.

ULA poinformowała, że ​​naprawa potrwa 24 godziny, a start zaplanowano na piątek o 13:37. Jednak Bruno zamieścił później na stronie internetowej „X”, znanej wcześniej jako Twitter, informację, że „pompa znów się zepsuła… przygotujcie się”.

Tuż przed godziną 20:00 ULA ogłosiła, że ​​wstrzymuje dalsze prace na gazociągu.

„Zespół w dalszym ciągu rozwiązuje problemy z rurociągiem i potrzeba więcej czasu, aby wzbudzić zaufanie do systemu” – stwierdziła firma w oświadczeniu. „Będziemy nadal współpracować z naszymi klientami, aby potwierdzić kolejną próbę uruchomienia, a nowy termin zostanie podany po rozstrzygnięciu.”

FAA pokazuje, że ULA ma szansę wystartować w poniedziałek o 13:25. Okno startowe trwało cztery godziny. ULA nie poinformowała jednak jeszcze, czy będzie gotowa do startu w poniedziałek. Po wystrzeleniu będzie to 16. lot rakiety Delta IV Heavy oraz 389. i ostatni lot programu rakietowego Delta.

ULA zastępuje wycofaną rakietę rakietą Vulcan nowej generacji, która w styczniu zanotowała udany dziewiczy lot z Cape Canaveral.

Marvin i Shelley Kendall z Nowego Jorku byli w czwartek w kompleksie turystycznym Kennedy Space Center, mając nadzieję zobaczyć ostatni lot potężnej trzyrdzeniowej rakiety Delta IV Heavy. Marvin pracuje jako inżynier systemów informatycznych, a Shelley w branży farmaceutycznej. Oboje powiedzieli, że rozumieją znaczenie STEM, więc kiedy usłyszeli o uruchomieniu, chcieli tam być.

READ  Pionierska nowa zasada – koreańscy badacze odkryli rewolucyjne zjawisko w ciekłych kryształach

Ich dzieci, Marvin Kendall III (10 lat), Alexander Solomon (11 lat) i Harper Kendall (8 lat) stały rozczarowane rodzicami przed kompleksem dla zwiedzających. „Zawiodłem” – powiedział Alexander Solomon zapytany, co sądzi o Huskersach.

Sobotni podwójny lot, jeśli zostanie uruchomiony zgodnie z planem, może być niesamowitą, podniebną rozkoszą dla mieszkańców miasta.

Skontaktuj się z reporterką Brooke Edwards, pisząc na adres [email protected].