1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W czwartek na niebie rozświetli się styczniowy „wilczy księżyc” w pełni

W czwartek na niebie rozświetli się styczniowy „wilczy księżyc” w pełni

Jacksonville na Florydzie W czwartek nocne niebo rozświetli pierwsza pełnia księżyca w 2024 roku.

W czwartek 25 stycznia obserwatorzy nieba będą mogli spojrzeć na nocne niebo podczas styczniowej pełni księżyca, znanej jako „Wilczy Księżyc”.

Styczniowa pełnia księżyca nazywana jest „wilczym księżycem” ze względu na „stada wilków, których wycie słychać było poza wioskami, pośród głębokich, mroźnych zimowych śniegów”. Według NASA.

Powiązany: 🔒 Niebiańskie wydarzenia w 2024 roku: zaćmienia, roje meteorów, superksiężyc i wiele więcej! | 📸 Codziennie przesyłaj swoje zdjęcia do SnapJAX!

Fazy ​​​​Księżyca (News4JAX i Adobe Express) (News4jax)

Almanach The Old Farmer's podaje, że księżyc osiągnie szczytowe oświetlenie w czwartek o 12:54 czasu EDT.

Księżyc wzejdzie z północno-wschodniego horyzontu o zachodzie słońca. Złota godzina będzie przypadać w czwartek między 7:20 a 7:57 oraz 5:21 a 17:56 – podaje. Faza Księżyca.

W północno-wschodniej Florydzie i południowo-wschodniej Gruzji chmury mogą mieć wpływ na to, jak dobrze widzimy Księżyc. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu w czwartkową noc wynosi 50%. W miarę zbliżania się czwartku dowiemy się, kiedy najlepiej patrzeć w niebo. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o pogodzie.

Pogoda w Jacksonville na Florydzie. (Prawa autorskie 2024: WJXT News4Jax – wszelkie prawa zastrzeżone.)

Jeśli zrobiłeś świetne zdjęcia księżyca, sprawdź to Prześlij swoją zawartość do SnapJAX W ramach kanału i kategorii „Niebiańskie wydarzenia”. Twoje zdjęcia i filmy można udostępniać na antenie, w Internecie i na News4JAX.com.

Kliknij tutaj, aby przesłać własną zawartość lub pobrać aplikację Weather Authority!

Prawa autorskie 2024 by WJXT News4JAX – Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Margot Robbie, Zendaya, Jacob Pink – WWD