16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

[Video] Na targach CES 2024 sprawdziliśmy 140-calowy telewizor Micro LED firmy Samsung

[Video] Na targach CES 2024 sprawdziliśmy 140-calowy telewizor Micro LED firmy Samsung

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2024 o 07:48 UTC+01:00

Targi CES 2024, które odbyły się kilka dni temu, były pełne gigantycznych telewizorów. Samsung pokazał jedne ze swoich największych i najbardziej imponujących telewizorów. Oprócz nowych linii telewizorów QLED i Neo QLED o przekątnej do 98 cali, Samsung miał na swoim stoisku także kilka gigantycznych telewizorów 140-calowych, które mieliśmy okazję sprawdzić.

Gigantyczny 140-calowy telewizor Micro LED firmy Samsung zaprezentowany podczas targów CES 2024

Samsung zaprezentował nową linię telewizorów Micro LED obejmującą pięć gotowych do użycia rozmiarów: 76 cali, 89 cali, 101 cali, 114 cali i 140 cali. Oczywiście jest to telewizor modułowy, który można wykonać na wymiar. Oznacza to, że możesz użyć wielu paneli Micro LED, aby stworzyć wyświetlacz/ekran telewizora o dowolnym rozmiarze i kształcie. Oczywiście jazda nim to zupełnie inna sprawa. Samsung nie ujawnił cen, ale jeśli nie ma już przeszłości, nawet najmniejszy z tych telewizorów będzie kosztować tysiące dolarów. Obejrzyj nasz praktyczny film przedstawiający najnowszy telewizor Micro LED firmy Samsung w poniższym filmie.

Micro LED to samoemitująca technologia wyświetlania, taka jak OLED i QD-OLED. Oznacza to, że każdy piksel w tym telewizorze może wytwarzać własne podświetlenie i kolory, jak wyjaśniono w tym artykule. Nie ma więc potrzeby stosowania osobnego podświetlenia, co oznacza, że ​​można poprawić czerń bez wszystkich wad telewizorów OLED (takich jak wypalanie i niska trwała jasność). Co więcej, telewizory te są bardzo jasne, co oznacza, że ​​można uzyskać doskonałe rezultaty HDR. Ma rozdzielczość 4K i będzie dostępny w wariantach 120 Hz i 240 Hz. Samsung powiedział również, że w telewizorach tych zastosowano teraz solidniejszy i bardziej niezawodny proces produkcyjny, który firma nazywa „Laser Lift Off”.

Dźwięk w tych telewizorach pochodzi z głośników wbudowanych za panelem wyświetlacza, więc dźwięk brzmi tak, jakby pochodził z samej sceny. Gotowe do użycia modele telewizorów z nowej kolekcji wykorzystują technologię Infinity Air Design firmy Samsung, która sprawia, że ​​telewizor sprawia wrażenie, jakby unosił się w powietrzu nad podstawą. Z jakiegoś powodu Samsung nie pochwalił się 50-calowymi i 63-calowymi telewizorami Micro LED, które pokazał na zeszłorocznych targach CES 2023.

READ  Aktualizacje łatek Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes są już dostępne

Samsung pokazał także prototyp swojego przezroczystego telewizora Micro LED

Na targach CES 2024 firma Samsung zaprezentowała także przezroczysty panel telewizyjny Micro LED. Jest to przezroczysty panel Micro LED wytwarzany w innym procesie. Nie jest jeszcze gotowy do sprzedaży i być może pojawi się w przyszłości. Jest jednak skierowany do sektorów B2B (business-to-business), takich jak sklepy detaliczne i reklama. Telewizor Samsung Transparent Micro LED można zobaczyć na praktycznym filmie poniżej.