7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Uwagi wstępne przewodniczącego Powella na konferencji z okazji 100. rocznicy Departamentu Badań i Statystyki

Uwagi wstępne przewodniczącego Powella na konferencji z okazji 100. rocznicy Departamentu Badań i Statystyki

Dziękuję Stachu za możliwość wzięcia udziału w tej uroczystości. Wspaniale jest być tutaj, aby uhonorować Departament Badań i Statystyki (R&S), i jestem zaszczycony, że tak wielu pracowników Rezerwy Federalnej, którzy służyli tej instytucji przez długie i wybitne kariery, powraca z tej wspaniałej okazji. Fed to jedno z tych miejsc, w których można pracować przez około dekadę i nadal czuć się jak nowicjusz.

Dla tych, którzy słuchają poza tą salą, krótko podsumuję obowiązki R&S. Duża część departamentu, wraz z innymi działami Zarządu, jest zaangażowana w tworzenie Tealbooka, który zawiera prognozy kadrowe dotyczące gospodarki USA, a także dużą ilość danych i analiz dotyczących zagadnień finansowych i ekonomicznych, dostarczanych do Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) przed naszymi spotkaniami.

Poza cyklem posiedzeń FOMC R&S rozmieszcza swoich ekspertów tam, gdzie są potrzebni, w całym Zarządzie, wnosząc krytyczny wkład w prace nad stabilnością finansową, analizą fuzji banków i wieloma innymi tematami. Badania i rozwój są także stałym źródłem specjalistycznych informacji dla decydentów. Jeśli członkowie zarządu mają pytania dotyczące nawet najbardziej tajemniczych aspektów ekonomii, mogą wysłać e-mail i w mgnieniu oka spotkać się z najlepiej poinformowanymi ekspertami w tym temacie. Najczęściej są to ekonomiści zajmujący się badaniami i rozwojem. Podczas pandemii, gdy pojawiały się pytania dotyczące wpływu niedoborów chipów komputerowych na produkcję samochodów lub reakcji firm na zaległości w portach w USA, firma R&S przedstawiła szczegółowe informacje na te tematy. Rada Gubernatorów jest między innymi jedną z najbardziej produktywnych instytucji badań ekonomicznych na świecie, a znaczna część tej pracy wykonywana jest w ramach R&S, wspierając naszą misję promowania zdrowej gospodarki oraz silnego i stabilnego systemu finansowego .

Mówiłem już o badaniach, teraz przejdę do statystyk. Oprócz gromadzenia danych z wielu źródeł spoza Rezerwy Federalnej, R&S sam w sobie jest źródłem niektórych z najważniejszych danych o gospodarce i systemie finansowym. Nasze dane dotyczące kredytów konsumenckich dostarczają rynkom finansowym i społeczeństwu istotnego wskaźnika siły wydatków gospodarstw domowych i bilansów. Comiesięczny raport o produkcji przemysłowej daje nam wgląd w sytuację niektórych sektorów gospodarki, zwłaszcza przemysłu wytwórczego. R&S odpowiada również za rachunki finansowe Stanów Zjednoczonych, które stanowią kwartalne podsumowanie aktywów, pasywów i transakcji różnych sektorów gospodarki. Co trzy lata R&S przeprowadza badanie finansów konsumenckich, które jest wiodącym źródłem szczegółowych informacji i wglądu w sytuację gospodarstw domowych w gospodarce. Najnowsze badanie zostało opublikowane zaledwie miesiąc temu. Ta i inne serie danych tworzone przez R&S stanowią ważną usługę publiczną.

READ  Dolar osiąga szczyt od 20 lat, ale pozostaje pod kontrolą w euro, mając na uwadze ceny

Chcę bardziej szczegółowo skupić się na prognozach, które są być może najważniejszą rolą R&S. Podstawowe prognozy R&S dla gospodarki amerykańskiej wraz z symulacjami sześciu prawdopodobnych alternatywnych ścieżek stanowią główną podstawę, która umożliwia nam realizację celów wynikających z naszego podwójnego mandatu.

Niektórych ludzi pociągają bardzo trudne zadania. Ludzie w R&S to ludzie, którzy wybrali sobie takie zadanie polegające na prognozowaniu rozwoju amerykańskiej gospodarki osiem razy w roku na potrzeby posiedzeń Federal Open Market Committee, przy czym aktualizacje są na bieżąco pomiędzy spotkaniami. Robią to na największej scenie i z największym ryzykiem, wiedząc, że ekonomia często nas zaskakuje.

Aby dobrze wykonywać tę pracę, potrzeba wielu cech.

Zacznę od ogromnego zaangażowania. Biznes wymaga wszystkiego, co musisz dać. Trzeba kochać tę pracę, żeby dobrze ją wykonywać.

Ta praca wymaga również uczciwości, ponieważ decydenci polegają na badaniach i rozwoju, aby dostarczać nam najlepsze pomysły, a nie z jakiegokolwiek powodu cieniować wyników.

Systematyczne prognozowanie wymaga także systematycznego podejścia i wysokiego poziomu dyscypliny intelektualnej. Poproś Stacy i jej współpracowników o wyjaśnienie konkretnego aspektu oczekiwań, a przekonasz się, że mają jasne wyjaśnienie oparte na rygorystycznych ramach.

Ten rygor intelektualny musi iść w parze z elastycznością i zwinnością. Modele ekonomiczne mogą dość dobrze uchwycić funkcjonowanie gospodarki w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Oczywiście nawet przy najnowszych modelach i nawet w stosunkowo spokojnych czasach gospodarka często nas zaskakuje. Nasza gospodarka jest jednak odporna i dynamiczna i czasami podlega nieprzewidywalnym wstrząsom, takim jak światowy kryzys finansowy czy pandemia. W takich momentach prognostycy muszą myśleć poza modelami.

Ta praca wymaga też dużej dawki odwagi i pokory. I wreszcie orzeczenie. Aby ukończyć ten rygorystyczny proces, konieczna jest właściwa ocena sytuacji, oparta na wiedzy i doświadczeniu.

Być może najważniejszym dziedzictwem Departamentu Badań i Statystyki w ciągu ostatniego stulecia jest elastyczność, kreatywność, energia, dyscyplina i zaangażowanie, z jakim Departament Badań i Statystyki sprostał wielu wyzwaniom, przed którymi stanął on i nasz kraj w tamtym okresie. z historii. W imieniu Zarządu i FOMC dziękuję za to i serdecznie gratuluję pierwszych 100 lat służenia społeczeństwu.

READ  Dane o aktywności fabryk w Chinach nie spełniły oczekiwań. Rynki Azji i Pacyfiku są przeważnie wyższe